همایش بزرگ “تشیع انگلیسی” در تبریز برگزار شد

دبیر مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: در حال حاضر حوزه علمیه قم دچار تحریم است، بدین معنی که اندیشه هایی که در آن به وجود می آید با ممنوعیت انتشار در اقصی نقاط جهان مواجه می شود و این اوج مظلومیت می باشد.

ایرنا- آیت ا… محسن اراکی در دومین همایش تشیع انگلیسی با محوریت بررسی پیامدهای نظری و عملی، اظهار داشت: یکی از محورهای اصلی نظام استکبار برای ایجاد تفرقه و جدایی بین مذاهب مختلف اسلامی، حمله به عوامل وحدت و انسجام بین مسلمین است که مقابله با اسلام ناب محمدی (ص) و مذهب شیعه اصیل از جمله این برنامه ها است.

وی با بیان اینکه پس از جنگ سخت نظام سلطه علیه جمهوری اسلامی، رژیم عربستان با محوریت وهابیت شروع به ساخت و تجهیز مساجد مختلف در جهان و به ویژه اروپا کرد، افزود: یکی از اهداف اصلی از این اقدام بکارگیری امامان جماعت افراطی ضد شیعه است تا حقایق برای مسلمانان کتمان بماند.

آیت ا… اراکی ادامه داد: بر همین مبنا هم اکنون بسیاری از کتب شیعی از جمله نهج البلاغه و صحیفه سجادیه در دانشگاه ها و مساجد کشورهای مختلف جهان ممنوع و شیعه برای تبلیغ اندیشه های والای ولایی با مشکل مواجه هستند.

وی با اشاره به حضور ۱۰ ساله خود در انگلیس و تجارب عینی از دسیسه ها و توطئه های غرب برای ایجاد اختلاف بین مسلمانان و مذاهب اسلامی، گفت: در حالیکه آنها ادعای دموکراسی و آزادی بیان و اندیشه دارند، از درج متن پیام مقام معظم رهبری در موسم حج پرهیز کرده و هرگز حاضر نشدند آن را در روزنامه گاردین چاپ کنند که به ناچار علیرغم تلاش های بسیار حاضر شدند این متن را به عنوان آگهی منتشر کنند.

آیت ا… اراکی اضافه کرد: البته پس از چاپ متن مقام معظم رهبری به عنوان آگهی، سردبیر مربوطه به شدت مورد حمله قرار گرفت و محاکمه شد.

وی با بیان اینکه سرویس های جاسوسی جریان های حاشیه ای جوامع اسلامی را با هدف ایجاد افتراق و تفرقه شناسایی، معرفی و حمایت های مالی و سیاسی و اطلاعاتی گسترده می کنند، گفت: در این زمینه ماموران اطلاعاتی موساد و انگلیس در جمع برخی از تشکل ها و گروه های تفرقه افکن شیعی حاضر شده و جریان تشیع لندنی را به سمت عملکرد تشکیلاتی هدایت می کنند.

عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل‌ بیت از تشیع انگلیسی به عنوان خطرناک ترین جریان تاریخ تشیع نام برد که استراتژی آن بر جنگ روانی مبتنی بر مذهب استوار است و جزو محورهای مهم جنگ نرم دشمنان علیه جمهوری اسلامی به شمار می رود.

آیت ا… اراکی، توسعه جریان شیعه افراطی ضد سنی را از خصوصیات بارز شیعه لندنی بیان و اضافه کرد: شیعه لندنی جنگ با اهل سنت را مهمتر از مقابله با صهونیست ها می داند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز نیز در این همایش با اشاره به سابقه طولانی پادشاهی بریتانیا در تفرقه افکنی در ممالک اسلامی، گفت: فرقه سازی و ایجاد انشعابات در ادیان و مذاهب اسامی همواره در دستور کار سرویس های اطلاعاتی انگلیس قرار دارد.

حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم با تاکید بر اینکه جریان تشیع انگلیسی با سیاست‌های انحرافی و خرافی تلاش می‌کنند جاذبه‌های تشیع را به دافعه تبدیل کنند گفت: تشیع لندنی تلاش می‌کند چهره زشت از تشیع در منظر جهانیان، ارائه کنند.

امام جمعه تبریز با اشاره به اینکه پادشاهی بریتانیا سابقه طولانی در تفرقه افکنی در ممالک اسلامی دارد و الان هم سیاست «تفرقه بیانداز و حکومت کن» را دنبال می‌کند.

وی با بیان اینکه انگلیس در این راستا فرقه سازی و انشعاب در ادیان را در دستور سرویس‌های اطلاعاتی انگلیس قرار داده است افزود: پیدایش وهابیت و بهائیت از جمله طرح‌های سرویس‌های اطلاعاتی انگلیس برای ممانعت از اتحاد مسمانان بوده که موجبات مشکلات فراوانی در بین مسلمین بوده است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی با تاکید بر اینکه شیعه انگلیسی یکی دیگر از محصولات انگلیس برای ایجاد تفرقه در اسلام است ابراز داشت: پس از اسلام آمریکایی که امام در برابر اسلام ناب محمدی معرفی کردند، مقام معظم رهبری هم از تشیع انگلیسی پرده برداشتند که به تعبیر ایشان از لندن و با حمایت سرویس اطلاعاتی ام.آی.۶ ترویج شد تا تفرقه افزایش یابد.

وی رد پای اولیه نفوذ انگلیس در تشیع ایران را مربوط به زمانی دانست که میرزای شیرازی علیه قرارداد استعماری انگلیس فتوا داد گفت: علمای شیعه در هر موقعیتی علیه رفتار استعماری انگلیس فتوا دادند، بنابراین سرویس‌های جاسوسی انگلیس از محبوبیت روحانیون استفاده کرده و بستر پرورش طلبه‌های جوان ضد اسلامی را در مقابل علمای بزرگ شیعه در نجف و قم فراهم کردند.

امام جمعه تبریز، ویژگی اصلی شیعه انگلیسی را تفرقه اندازی بین علما و فرق اسلامی عنوان کرد و اضافه کرد: این روحانیون در برابر استکبار کاری نمی‌کنند و در اوج تلاش ایران برای خاموش کردن فتنه جنگ سنی و شیعه، در هفته وحدت راهپیمایی‌هایی برای برائت از اهل تسنن برگزار کردند تا آتش اختلافات شعله ور شود.

وی ایجاد اختلاف در بین شیعه با استفاده از ابزار تکفیر و ارتداد را از روش‌های تفرقه افکنی شیعه لندنی دانست و گفت: تا جایی که برخی از عالمان بزرگ شیعه از تیغ تکفیر اینها در امان نماندند که مرحوم آیت ا… بهجت یکی از اینها بود و مورد تکفیر این تشیع انگلیسی قرار گرفت.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی از شاخصه‌های دیگرتشیع انگلیسی، نشان دادن چهره افراطی و خون ریز از شیعه را مورد اشاره قرار داد و افزود: هنگامی که مَراجع شیعه قمه زنی در عزاداری را نهی کرده و برخی حرام کرده‌اند، این دسته با تاکید بر مستحب بودن آن، جلسات مفصل قمه زنی به راه انداخته‌اند و تصاویر دلخراش آن را با شبکه‌های ماهواره‌ای نشر دادند که موجب وهن شیعه است چراکه این پیام را القا می‌کنند که شیعیان مردم خونریز و افراطی هستند که به خود و فرزندانشان هم رحم نمی‌کنند.

امام جمعه تبریز اضافه کرد: محورهای اصلی انحراف تشیع انگلیسی، قمه زنی، راه رفتن روی شیشه، صب و لعن اهل سنت و مقدسات آنها، مخالفت آشکار با انقلاب اسلامی و اهانت به امام خمینی (ره) است که در بیش از ۱۸ تلویزیون و ۳ رادیو مورد حمایت مستقیم دولت انگلیس است افکارشان را در دورترین نقاط جهان ترویج می‌کنند.

وی هشدار رهبری در مورد تشیع انگلیس را مورد توجه قرار داد و ادامه داد: تسننی که از آمریکا حمایت شوند و تشیعی که از لندن حمایت شده و مزدور باشند، بازی آنها را نخورید چراکه هر دو دشمن اسلام و مسلمانان هستند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: تشیع لندنی تلاش می‌کند با ارایه چهره زشت از تشیع در منظر جهانیان، در برابر نفوذ تفکر انقلاب اسلامی مقاومت به وجود آورد.

وی با اذعان به اینکه دشمنان در صدد هستند تا از درون مذهب به مقابله با تشیع بپردازند، افزود: مسلمانان باید به این خطر هوشیار باشند و با وحدت کلمه در برابر این جریان ایستادگی کنند.

همچنین ببینید

نمایشگاه مطبوعات آذربایجان‌شرقی فرصتی برای تعامل مردم و رسانه ها

مدیرکل ‌فرهنگ و ارشاد اسلامی ‌آذربایجان‌شرقی در جلسه هم‌اندیشی اصحاب رسانه و مسئولین ذیربط در …