پارک ائل‌گلی تبریز به ثبت جهانی می رسد

معاون شهرسازی شهردار تبریز گفت: به منظور رعایت الزامات ثبت جهانی پارک ائل گلی بخشی از کاربری های تفریحی این پارک به ائل باغی منتقل می شود.
شهریارنیوز- محمد عزتی در حاشیه بازدید از تپه پرچم ائل گلی با بیان اینکه اقدامات اولیه برای ثبت جهانی پارک ائل گلی انجام شده است، اظهار داشت: پارک ائل گلی به عنوان اولین پارک تبریز که ریشه باغ دارد از ابعاد مختلف برای ما ارزشمند است و به همین دلیل سعی داریم این پارک را در یونسکو ثبت کنیم.
وی گفت: آرام سازی پارک یکی از الزامات اصلی برای ثبت جهانی است و برای تحقق آن مجبوریم بخشی از کاربری های تفریحی پارک را به ائل باغی واقع در ضلع جنوبی اتوبان شهید کسایی منتقل کنیم.
معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز خاطرنشان کرد: قبل از انتقال این کاربری ها به ائل باغی باید راه های دسترسی پیاده و خودرویی از ائل گلی به ائل باغی در نظر گرفته شده و اجرا شود.
عزتی با اشاره به بازدید شهردار و معاونین شهردار تبریز از محل تپه پرچم اظهار داشت: مسیر عبور خودروها از طریق اتوبان شهید کسایی و شادآباد در حال اجرا است.
وی ادامه داد: در خصوص مسیر پیاده نیز مسابقه طراحی و ایده پردازی برگزار شد و سه طرح نیز انتخاب شد.
معاون شهردار تبریز یادآور شد: در بازدید شهردار تبریز بررسی های اولیه با حضور معاونین شهردار و کارشناسان انجام یافته و مقرر شد فاز اول و دوم مطالعات و طراحی توسط معاونت فنی و عمرانی انجام شود.
عزتی تاکید کرد: امیدواریم در سال های آینده این پروژه اجرایی شده و به بهره برداری برسد.

همچنین ببینید

توسعه ترانزیت شمال به جنوب و شرق به غرب تحولی بزرگ در منطقه است

رئیس جمهور، حمل و نقل را از پایه ها و ارکان جهش تولید، توسعه کشور …