پایان پروژه‌های مهم در دستور کار استانداران باشد

رئیس جمهور با تشریح بخشی از دستاوردهای بزرگ کشور در عرصه های مختلف و تقدیر از مقاومت و ایستادگی ملت بزرگ ایران در برابر توطئه های دشمنان، تاکید کرد: این مردم مقاوم اکنون تحت فشارند و برای برداشتن این فشارها باید همه به میدان بیایند و ضروری است که وزرا، استانداران، کارشناسان و متخصصان راه حل هایی را برای برداشتن این فشارها بیابند.
پایگاه اطلاع رسانی دولت- حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در جلسه برنامه ریزی و تلاش ملی برای تحقق شعار جهش تولید گفت: با وحدت و اتحاد باید از محدودیت های ایجاد شده توسط دشمنان به عنوان یک فرصت برای ایجاد تحولی بزرگ در کشور استفاده کنیم و نباید بگذاریم حاشیه برای دولت ایجاد شود.
رئیس جمهور با بیان اینکه باید سه اصل سلامت، معیشت و امنیت مردم را سرلوحه همه اقدامات خود قرار دهیم، گفت: اندکی بیش از یکسال از عمر دولت دوازدهم باقی مانده اما همه مدیران دولتی و از جمله استانداران باید در نظر داشته باشند که آخرین دقایق خدمت آنان به اندازه همان اولین دقایق ایجاد فرصت خدمت، ارزش و اهمیت دارد.
روحانی با بیان اینکه در عین حال باید خدمات دولت به نحو شایسته‌ای اطلاع‌رسانی شود، اظهارداشت: استانداری‌ها و همه بخش‌های اجرایی باید در آستانه ورود به قرن جدید کارنامه عملکرد جمهوری اسلامی را به شکلی دقیق تهیه و در معرض قضاوت افکار عمومی قرار دهند تا هم مردم کشورمان و هم جهانیان خدمات عظیم جمهوری اسلامی ایران به این سرزمین را ببینند تا قدرتمندانه وارد قرن جدید شویم.
وی با برشمردن برخی دیگر از خدمات بزرگ دولت از جمله آغاز عملیات احداث خط هزار کیلومتری انتقال نفت به جاسک، انتقال آب به فلات مرکزی کشور، اتصال خطوط ریلی کشور از بندرچابهار به آب‌های بین‌المللی و امثال آن تصریح کرد: تهیه کارنامه خدمات جمهوری اسلامی، تقدیر از زحمات همه ایرانیانی است که در چهار دهه گذشته به عنوان کارگر، مهندس، کشاورز و یا هر عنوان دیگری برای بالندگی این مرز و بوم تلاش کرده‌اند.
رئیس جمهور اظهار داشت: نکته ای که می‌خواهم تاکید کنم به پایان رساندن پروژه‌های مهمی است که تا پایان دولت امکان‌پذیر است. خواهش می‌کنم هر استانداری که پروژه‌های مهمی دارد مهم دارد را مشخص و دنبال کنند.
وی افزود: ما در پروژه‌های نیمه تمام باید هر پروژه‌ای که امکان‌پذیر است را امسال به افتتاح برسانیم، دولت آماده است شما همه توان خود را بگذارید پروژه‌هایی را که می‌توانید واگذار کنید تا تکمیل شود.
روحانی از همه استانداران خواست در هماهنگی با وزرا و مدیران دستگا‌ه‌های اجرایی همه سرمایه‌های منجمد در اختیار بخش‌های دولتی را به سرمایه‌های مولد تبدیل کنند.
رئیس جمهور با یادآوری این نکته که مردم هر جا نظام نیاز به حمایت و پشتیبانی داشته با جان و دل وارد میدان شده‌اند، خطاب به استانداران تاکید کرد که امروز مردم تحت فشار تحریم‌ها و عوارض شیوع کرونا، هستند و وظیفه ماست که نهایت تلاش خود را برای برداشتن فشار از دوش مردم به کار بگیریم.
روحانی با اشاره به پیشنهاد مذاکره از سوی رئیس جمهور آمریکا گفت: سخن گفتن از مذاکره از سوی کسانی که میز مذاکره را ترک کرده و حتی آن را شکسته و اتاق مذاکره را به آتش کشیدند، سخن عجیب و دروغی است و باید ابعاد و جزئیات این دروغگویی برای مردم به خوبی تشریح و تبیین شود.

همچنین ببینید

تبریزی‌ها چراغ خاموش نفس بکشند!

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان‌شرقی گفت: پیگیر سهمیه گاز برای نیروگاه تبریز بودیم ولی …