پرونده مسکن مهر هرچه زودتر بسته شود

استاندار آذربایجان‌شرقی بر تکمیل نواقص طرح‌های مسکن مهر در استان تأکید کرد.
صدا و سیما- محمدرضا پورمحمدی در جلسه شورای مسکن استان، افزود: در بحث مسکن مهر برخی مشکلات جزئی باقی مانده است که باید با اهتمام مسئولان امر به حداقل برسد و بتوانیم پرونده مسکن مهر را در کمترین زمان ببندیم.
وی با اشاره به وظایف شورای مسکن استان، گفت: این شورا، ابزار سیاست‌گذاری در حوزه مسکن است و با اتمام بحث مسکن مهر باید شاهد سیاست‌گذاری در این حوزه به نفع اقشار آسیب‌پذیر باشیم.
استاندار آذربایجان‌شرقی همچنین بر تسریع در احداث مدارس جدید در شهر جدید سهند و تصفیه‌خانه فاضلاب فاز ۴ این شهر تأکید کرد.
رحمتی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی نیز در این جلسه مصوبات شورای مسکن را لازم‌الاجرا دانست و گفت: اداره کل راه و شهرسازی به عنوان متولی اصلی مسکن مهر، مسئول تأمین زیرساخت‌های طرح‌های مسکن مهر است.
شورای مسکن استان در نشست خود به ادارات متولی طرح‌های مسکن مهر اجازه داد تا اگر به هر دلیل سازندگان این طرح‌ها از تکمیل آنها امتناع می‌کنند در قالب قراردادهای جزئی و کلی نسبت به تکمیل این پروژه‌ها و تحویل به متقاضیان اقدام کنند.
در این جلسه همچنین مسائل و مشکلات برخی از طرح‌های مسکن استان از جمله طرح ۳۱۲ واحدی شرکت تعاونی مسکن ریخته‌گری و ماشین‌سازی تبریز، طرح ۳۲۴ واحدی تعاونی مسکن مهر شهید منتظری اهر، تصفیه‌خانه مسکن مهر ملکان و واحدهای مسکن مهر بدون متقاضی بررسی شد.
پیگیری تأمین اعتبار برای احداث تصفیه‌خانه فاضلاب فاز ۴ شهر جدید سهند، اجرای طرح‌‌های آب‌های سطحی توسط شهرداری‌های استان در قالب تهاتر با اداره کل راه و شهرسازی، تسریع در تبادل موافقت‌نامه احداث سه باب مدرسه در شهر جدید سهند و تعدیل قراردادهای مسکن مهر برای جبران مابه‌التفاوت قیمت اقلام قابل نصب از دیگر مصوبات این جلسه بود.

همچنین ببینید

نباید در جامعه اضطراب ایجاد شود

رئیس‌جمهور گفت: راهپیمایی روز قدس در ۲۱۸ شهر سفید با مراعات همه پروتکل‌های بهداشتی نه …