پروژه احداث خط‌آهن تبریز- میانه نباید به توسعه شهر لطمه بزند

شهردار تبریز گفت: شورای اسلامی تبریز باید روی موارد پروژه مسیر خط آهن میانه- بستان آباد- تبریز اصرار کند تا لطمه ای به توسعه شهری تبریز وارد نشود.
ایسنا- ایرج شهین باهر در جلسه علنی شورای اسلامی شهر تبریز با اشاره به پروژه مسیر خط آهن میانه- بستان آباد – تبریز، اظهار کرد: راه آهن مجبور است که مسیر خط آهن میانه- بستان آباد- تبریز را به ایستگاه راه آهن تبریز وصل کند چون توجیه اقتصادی راه آهن، موضوع حمل بار است.
وی ادامه داد: حدود ۱۰ سال است که پروژه مسیر راه آهن میانه- بستان آباد- تبریز کار می شود اما این زمان بیش از حد طولانی شده و هنوز هم به اتمام نرسیده است.
شهردار تبریز در خصوص ایستگاه های این پروژه، عنوان کرد: پیش بینی می کنیم که خط آهن مذکور سال ها در خاوران مسافرگیری می کند و ما مصر هستیم این اتفاق رخ دهد. ایستگاه ایل گلی هزینه های تملک زیادی دارد و فقط بحث های سازه ای
این ایستگاه ده‌ها میلیارد هزینه می خواهد. ایستگاه ترمینال را نیز اگر بخواهیم احداث کنیم، حداقل ۲۰۰ میلیارد هزینه لازم دارد.
وی افزود: متاسفانه در خصوص پروژه مسیر خط آهن میانه- بستان آباد- تبریز مشکل ساختار داریم. در این خصوص با وزیر جلسه گذاشتیم اما ایشان بجای حرف های ما و استاندار که به وضعیت شهر و مشکلات آن اشراف داریم، به حرف کارشناسی که در تهران نشسته است، گوش کرد.
شهین باهر در ادامه با بیان اینکه شهرداری همه بخشنامه های ابلاغی را انجام می‌دهد، یادآور شد: بعضی موضوعات و لوایح باید در صحن شورا مطرح شود و در دستور جلسه قرار بگیرد. اگر تخلف و مشکلی وجود داشته باشد، ما پاسخگو هستیم. البته شورا نیز باید به شهرداری کمک کند.
وی گفت: هم اکنون بزرگترین پروژه ای که امسال باید شروع کنیم، پروژه پارک بزرگ تبریز است. بحث پارک بزرگ باید زودتر تعیین تکلیف شود تا بتوانیم به مردم پاسخگو باشیم.

همچنین ببینید

شرایط فعلی بازار نیاز به نظارت جدی دارد

رئیس قوه قضائیه به رئیس سازمان بازرسی کل کشور دستور داد گزارش بررسی‌های خود در …