پزشکیان برای ریاست مجلس نامزد شد

سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس جزئیاتی از آخرین رایزنی‌های فراکسیون‌های مجلس برای انتخابات هیئت‎رئیسه در سال دوم را تشریح کرد.
تسنیم- بهروز نعمتی سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه علنی دیروز (یکشنبه ۷ خرداد) پارلمان در جمع خبرنگاران درباره انتخابات هیئت‌رئیسه مجلس که در روز چهارشنبه برگزار می‌شود، گفت: مذاکرات مختلفی برای ترکیب هیئت‌رئیسه از سوی فراکسیون‌های مجلس صورت گرفته، اما اگر به خروجی منتج شده باشد، پس بحث‌های بعدی برای چیست؟
وی افزود: علی مطهری پیشنهاد داد که گزینه ریاست مجلس مشترک باشد و منشی‌ها و کارپردازان نیز به صورت سه نفر از هر فراکسیون تعیین شوند.
عضو هیئت‌رئیسه مجلس درباره نایب رئیسی مجلس در سال دوم مجلس دهم گفت: در این باره پیشنهاد ما این است که چهار نفر کاندیدا شوند،
یعنی دو نفر نایب رئیس قبلی به علاوه دو نفر کاندیدای دیگر از دو فراکسیون دیگر حضور داشته باشند، در آنجا از علی مطهری خواسته شد که این پیشنهاد را در فراکسیون خود مصوب کرده و سپس به جلسه مشترک میان سه فراکسیون بیاورد و این آخرین پیشنهادی است که در سه فراکسیون مطرح شده است.
نعمتی در پاسخ به سؤالی درباره انتشار خبری درباره اینکه فراکسیون امید به دنبال حذف علی مطهری از هیئت‌رئیسه مجلس است، خاطرنشان کرد: این یک دروغ بزرگ است و ریشه در شیطنت برخی افراد دارد تا وحدتی را که در انتخابات ریاست‌جمهوری وجود داشته‌ به هم بزنند؛ برخی به دنبال سهم‌خواهی‌های دیگری هستند.
از سوی دیگر به گزارش خبرگزاری ایرنا از مرکز تبریز، شهاب الدین بی مقدار نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی از تصمیم فراکسیون امید در مجلس شورای اسلامی برای نامزد کردن مسعود پزشکیان به ریاست دوره آتی خانه ملت خبر داد.
وی افزود: فراکسیون امید در جلسه اخیر خود به اتفاق آرا مسعود پزشکیان را کاندیدای ریاست مجلس کرد.
بی مقدار اظهار کرد: اگر اعضای فراکسیون مناطق ترک نشین اتفاق نظر داشته باشند، پزشکیان به طور قطع رییس مجلس خواهد شد.
مسعود پزشکیان، نماینده تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی هم اکنون نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی است.
ریاست مجلس شورای اسلامی یک ساله و قرار است رای گیری برای تعیین نامزد جدید مجلس به زودی انجام شود.

همچنین ببینید

ارائه تسهیلات ویژه برای تولید محصولات گلخانه‌ای

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌شرقی با اعلام اینکه برای افزایش تولید محصولات گلخانه ای و مکانیزه …