پلاژهای ساحلی در اطراف دریاچه ارومیه احداث می‌شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی گفت: برای بهبود گردشگری دریاچه ارومیه و معرفی جذابیت‌های طبیعی این پارک ملی پلاژهای جدید ساحلی با استانداردهای روز جهانی در اطراف آن احداث می‌شود.

تسنیم- رضا حسینی با تشریح برنامه‌های دولت برای استفاده مطلوب از ظرفیت‌های اقتصادی و گردشگری دریاچه ارومیه اظهار داشت: بهبود نسبی کنونی وضعیت دریاچه ارومیه یکی از نعمات الهی است که فرصت بی‌نظیری برای رشد و توسعه گردشگری و طبیعت‌گردی در اطراف آن فراهم کرده است.

وی تصریح کرد: این روزها شور و شوق مردم نیز در سواحل دریاچه ارومیه امیدآفرین شده و بسترهای جدیدی برای استفاده از ظرفیت اشتغال‌آفرینی و کسب‌وکارهای مربوط به گردشگری را ایجاد کرده که باید به‌خوبی از آن بهره جست.

حسینی گفت: استفاده حداکثری از وضعیت بهبودیافته کنونی دریاچه ارومیه نیازمند برنامه‌ریزی اصولی و کاربردی دستگاه‌های مرتبط است و دولت نیز در این راستا نهایت همکاری را با دست‌اندرکاران انجام می‌دهد تا از این ظرفیت به‌خوبی استفاده حداکثری به‌عمل آید.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی اظهار داشت: برای بهبود گردشگری دریاچه ارومیه و معرفی جذابیت‌های طبیعی این پارک ملی پلاژهای جدید ساحلی با استانداردهای روز جهانی در اطراف آن احداث می‌شود.

وی تصریح کرد: ایجاد امکانات و تأسیسات رفاهی در سواحل و اطراف دریاچه ارومیه، اصلاح و بهسازی مسیر میان‌گذر و مسیرهای دسترسی و حمایت از کسب‌وکارهای مرتبط به گردشگری طبیعی خواهد توانست در رونق گردشگری شتاب دهد و می‌توان گردشگران زیادی را به استان و شهرستان ارومیه سوق داد و درآمدزایی و ثروت منطقه‌ای برای استان به‌وجود آورد.

همچنین ببینید

حضور پرشور مردم قهرمان برگی بر انتخابات انقلاب افزود

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز در پیامی از حماسه حضور مردم …