پلاژهای ساحلی در اطراف دریاچه ارومیه احداث می‌شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی گفت: برای بهبود گردشگری دریاچه ارومیه و معرفی جذابیت‌های طبیعی این پارک ملی پلاژهای جدید ساحلی با استانداردهای روز جهانی در اطراف آن احداث می‌شود.

تسنیم- رضا حسینی با تشریح برنامه‌های دولت برای استفاده مطلوب از ظرفیت‌های اقتصادی و گردشگری دریاچه ارومیه اظهار داشت: بهبود نسبی کنونی وضعیت دریاچه ارومیه یکی از نعمات الهی است که فرصت بی‌نظیری برای رشد و توسعه گردشگری و طبیعت‌گردی در اطراف آن فراهم کرده است.

وی تصریح کرد: این روزها شور و شوق مردم نیز در سواحل دریاچه ارومیه امیدآفرین شده و بسترهای جدیدی برای استفاده از ظرفیت اشتغال‌آفرینی و کسب‌وکارهای مربوط به گردشگری را ایجاد کرده که باید به‌خوبی از آن بهره جست.

حسینی گفت: استفاده حداکثری از وضعیت بهبودیافته کنونی دریاچه ارومیه نیازمند برنامه‌ریزی اصولی و کاربردی دستگاه‌های مرتبط است و دولت نیز در این راستا نهایت همکاری را با دست‌اندرکاران انجام می‌دهد تا از این ظرفیت به‌خوبی استفاده حداکثری به‌عمل آید.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی اظهار داشت: برای بهبود گردشگری دریاچه ارومیه و معرفی جذابیت‌های طبیعی این پارک ملی پلاژهای جدید ساحلی با استانداردهای روز جهانی در اطراف آن احداث می‌شود.

وی تصریح کرد: ایجاد امکانات و تأسیسات رفاهی در سواحل و اطراف دریاچه ارومیه، اصلاح و بهسازی مسیر میان‌گذر و مسیرهای دسترسی و حمایت از کسب‌وکارهای مرتبط به گردشگری طبیعی خواهد توانست در رونق گردشگری شتاب دهد و می‌توان گردشگران زیادی را به استان و شهرستان ارومیه سوق داد و درآمدزایی و ثروت منطقه‌ای برای استان به‌وجود آورد.

همچنین ببینید

شرایط فعلی بازار نیاز به نظارت جدی دارد

رئیس قوه قضائیه به رئیس سازمان بازرسی کل کشور دستور داد گزارش بررسی‌های خود در …