چندین طرح بزرگ صنعتی و معدنی آماده افتتاح است

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با وجود محدودیت ها و فشارهای خارجی، شرایط برای افتتاح چندین طرح بزرگ صنعتی طی هر ماه در سطح کشور مهیاست.
باشگاه خبرنگاران جوان- رضا رحمانی در شورای معاونین این وزارتخانه اظهار داشت: روند موجود در صنایع کشور در جهت عکس ایده‌های مذبوحانه دشمنان کشور است و با وجود برخی مسائل و مشکلات که با همت خودمان قابل حل است صنعتگران ایرانی نیز با تمام وجود برای رونق تولید تلاش می‌کنند.
رحمانی ادامه داد: باید این باور در وجود همه مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت وجود داشته باشد که برای حل مشکلات واحد‌های صنعتی، معدنی و بازرگانی از هر دستگاه دیگری دلسوزتر و پیگیرتر عمل کنند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به برنامه افتتاح کارخانه آلومینیوم جاجرم در خراسان شمالی با دستور حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان، تصریح کرد: این واحد با تولید ۴۰ هزار تن در فاز نخست و ظرفیت تولید ۱۱۰ هزار تن در صورت تکمیل فاز‌های بعدی از جمله واحد‌های صنعتی مورد بهره برداری است که شعار خودکفایی را در صنعت مهمی برای کشورمان در عمل تحقق می‌بخشد.
رحمانی تصریح کرد: میزان اشتغال مستقیم کارخانه آلومینیوم جاجرم بیش از ۴۰۰ نفر و اشتغال غیرمستقیم آن حدود ۱۶۰۰ نفر خواهد بود.
وزیر صمت افزود: در واردات کالا‌های مصرفی شاهد کاهش واردات و افزایش صادرات هستیم که موید عملکرد خوب وزارت صنعت، معدن و تجارت در مدیریت این بخش مهم اقتصاد غیر نفتی در کشور است.
وی با اشاره به سفر عمان و ملاقات با مسئولان اقتصادی و نمایندگان بخش خصوصی این کشور، گفت: ظرفیت‌های بسیار خوبی برای گسترش همکاری‌های اقتصادی با کشور‌های همسایه و به ویژه با کشور‌های دوست همچون عمان وجود دارد که باید فعال شوند.
وی اضافه کرد: برای افزایش صادرات و تثبیت جایگاه کالای ایرانی در کشور‌های هدف صادراتی، ضروری است دلسوزی و دقت نظری بیشتری روی کالای صادراتی خود داشته باشیم.
رحمانی با یادآوری آغاز بکار نخستین نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید در محل نمایشگاه‌های بین المللی تهران از ۲۷ ام تیرماه سال جاری، گفت: برای دستیابی به اهداف این نمایشگاه و در مجموع اهداف متعالی نهضت ساخت داخل در بدو امر باید باور کنیم که ما می‌توانیم.
وی افزود: این باور می‌تواند همه انگیزه ها، استعداد‌ها و سرمایه‌ها را در کنار هم بنشاند و نتایج شگفت انگیزی برای تحقق خودکفایی واقعی در صنایع مختلف کشور ما به بار آورد.
وزیر صمت اعلام کرد: در این نمایشگاه ۸۳ شرکت بزرگ و شش انجمن صنعتی و معدنی کشور همه فرصت‌های ساخت داخل را در معرض دید همه افراد و واحد‌های صنعتی توانمند قرار خواهند داد تا نیازمندی‌های موجود به قطعات و تجهیزات وارداتی این شرکت‌ها توسط واحد‌های داخلی خودمان بومی سازی شوند.
وی ابراز امیدواری کرد: تا با حضور پررنگ همه شرکت‌های دانش بنیان و فناور در نخستین نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید، امکان بومی سازی بسیاری از نیازمندی‌های صنعتی کشور محقق شود.

همچنین ببینید

واردات لوازم خانگی ممنوع شد

مدیرکل صنایع برق و الکترونیک وزارت صمت گفت: در حوزه تولید ماشین لباس شویی ۵۸ …