چه کسی سکان استان آذربایجان‌شرقی را بدست می‌گیرد؟

احمدعلیرضا بیگی : اسامی اعلامی برای استانداری آذربایجان‌شرقی موثق نیست
محمدحسین فرهنگی: تصمیمی برای جایگزینی دکتر جبارزاده گرفته نشده است
سعید شبستری خیابانی: احتمال انتصاب دکتر جبارزاده به معاونت سیاسی امنیتی وزارت کشور
نماینده مردم تبریز در مجلس با اشاره به اینکه از پیشنهاد مسوولیت و پست‌های کشوری یا استانی به استاندار آذربایجان‌شرقی بی‌اطلاع هستم، گفت: تغییر معاونت سیاسی وزارت کشور محتمل است.
فارس- احمدعلیرضا بیگی در خصوص موضوع تغییر استاندار آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی از موضوع تغییر استاندار در آذربایجان‌شرقی مطلع بودند ولی اینکه گزینه‌های مدنظر برای این مسوولیت چه کسانی هستند را نمی‌دانم.
وی با اشاره به اخبار منتشره و اعلام نام برخی افراد برای سمت استانداری در آذربایجان‌شرقی،همه را غیرموثق و نامعتبر خواند و افزود: تعیین استاندار برای هر استانی ابتدا باید در جلسه هیات وزیران اتفاق بیافتد که در حال حاضر این جلسات تعطیل بوده و جلسه‌ای برگزار نشده است.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طبق روال سال‌های قبل نمایندگان هر استان در روند انتخاب استاندار قرار می‌گیرند و مشورت و هم‌اندیشی با نمایندگان استان مورد نظر انجام می‌گیرد، بیان کرد: نمایندگان استان آذربایجان‌شرقی به هیج‌وچه بنا ندارند برای انتخاب نماینده عالی دولت در استان محدودیت ایجاد کنند ولی تا این لحظه هم هیچ نظرخواهی از نمایندگان استان انجام نگرفته است.
وی اذعان داشت: طبق شنیده‌ها در سفر اخیر رئیس دفتر ریاست جمهوری به استان آذربایجان‌شرقی در هفته دولت، موضوع تغییر استاندار در این استان مطرح شده است.
بیگی اضافه کرد: براساس شنیده‌ها، سفر رئیس دفتر ریاست جمهوری به استان با هدف ارزیابی وضعیت استان بوده که با توجه به شرایط آقای جبارزاده در استان، دولت ترجیح داده بود که راساً بررسی میدانی از وضعیت استان انجام دهد که این وظیفه به آقای واعظی محول شد و بعد از این سفر موضوع تغییر استاندار مطرح شد.
وی با اشاره به اینکه از پیشنهاد مسوولیت و پست‌های کشوری یا استانی به استاندار آذربایجان‌شرقی بی‌اطلاع هستم، گفت:تغییر معاونت سیاسی وزارت کشور محتمل است.
همچنین سعید شبستری معاون سیاسی استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه استانداران را هیات دولت تعیین می‌کند،گفت: احتمال اینکه آقای هاشمی، استاندار فعلی تهران، استاندار آذربایجان‌شرقی شود، ضعیف است.
وی اظهار کرد: احتمال انتصاب آقای جبارزاده به سمت معاونت سیاسی وزیر کشور وجود دارد، البته در حال حاضر هیچ چیز قطعی نشده است.
شبستری افزود: اینکه آقای هاشمی که در حال حاضر استانداری تهران را عهده‌دار است، به سمت استانداری آذربایجان‌شرقی برسد شاید کمی دور از انتظار به نظر برسد.
اسماعیل جبارزاده استاندار آذربایجان‌شرقی در حاشیه جشنواره شهید رجایی استان آذربایجان شرقی در خصوص برخی شایعه‌های تغییرات درخصوص مدیران استان از جمله تغییر استاندار آذربایجان‌شرقی، اظهار کرده بود: رسانه‌ها نقش اصلی جوابگویی به افکار عمومی را دارند و باید به این مسائل پاسخ بدهند.
وی بابیان اینکه رسانه‌ها در صورت ناراحتی افکار عمومی باید پاسخگو باشند، گفت: من نباید به این موضوعات پاسخ دهم بلکه رسانه باید جلوی این موضوعات و شایعات را بگیرد.
استاندار آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: هر صحبت و یا اتفاقی که در فضای مجازی می‌افتد به‌منزله حتمی بودن آن در فضای حقیقی نیست.
اسماعیل جبارزاده استاندار آذربایجان‌شرقی در روزهای گذشته در سخنرانی‌های خود در مراسم‌ مختلف با حمایت از مدیران استانی گفته هیچ مدیری تغییر نمی‌کند مگر ارتقاء یابد.
وی در جشنواره شهید رجایی استان آذربایجان‌شرقی هم گفت: بیش از ۱۵ نفر از مدیران استان را برای دولت معرفی کرده‌ایم که چند نفر آنها در سمت‌های ملی منصوب‌ شده‌اند.
همچینین عضو هیات رئیسه مجلس با تاکید به اینکه فقط نام استاندار تهران برای سمت استانداری آذربایجان‌شرقی مطرح نیست و چندین گزینه دیگر مدنظر است، گفت: تغییر استاندار آذربایجان‌شرقی تا هفته پیش منتفی بود و اصلا قرار بر تغییرات نبود ولی این موضوع چند روزی است که جدی شده و مطرح شده است.
محمدحسین فرهنگی در خصوص صحت و سقم موضوع تغییر استاندار آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: با توجه به اینکه موضوع تغییر استاندار آذربایجان‌شرقی تا هفته پیش به کل منتفی بود و اصلا قرار بر تغییرات نبود ولی این موضوع چند روزی است که جدیت گرفته و مطرح شده است.
وی با بیان اینکه فقط صحبت در خصوص تغییر استاندار آذربایجان‌شرقی وجود دارد و هیچ تصمیم نهایی برای جایگزینی وی گرفته نشده است، افزود: به علت حضور نمایندگان استان آذربایجان‌شرقی در حوزه انتخابی، احتمال برگزاری جلسات هم‌اندیشی و مشورت برای جایگزینی استاندار این استان وجود دارد تا در صورت تغییر گزینه مناسب انتخاب شود.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با تاکید به اینکه فقط نام استاندار تهران برای سمت استانداری آذربایجان‌شرقی مطرح نیست و چندین گزینه دیگر مدنظر است، بیان کرد: نام‌های زیادی برای مسوولیت استانداری آذربایجان‌شرقی مطرح است که نام هاشمی نیز بین آنها وجود دارد و همه این موضوعات در حال بررسی بوده و مطرح شده و نام هیچ کس قطعیت نیافته است.
معاون سیاسی استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه استانداران را هیئت دولت تعیین می‌کند، گفت: احتمال اینکه آقای هاشمی ، استاندار فعلی تهران، استاندار آذربایجان‌شرقی شود، ضعیف است.
سعید شبستری خیابانی نیز اظهار کرد: احتمال انتصاب دکتر جبارزاده به سمت معاونت سیاسی وزیر کشور وجود دارد، البته در حال حاضر هیچ چیز قطعی نشده است.
وی افزود: اینکه آقای هاشمی که در حال حاضر استانداری تهران را عهده‌دار است به سمت استانداری آذربایجان شرقی برسد شاید کمی دور از انتظار به نظر برسد.
اسماعیل جبارزاده استاندار آذربایجان‌شرقی در حاشیه جشنواره شهید رجایی استان آذربایجان شرقی در تبریز در خصوص برخی شایعه‌های تغییرات درخصوص مدیران استان از جمله تغییر استاندار آذربایجان‌شرقی، اظهار کرده بود: رسانه‌ها نقش اصلی جوابگویی به افکار عمومی را دارند و باید به این مسائل پاسخ بدهند.
وی گفت: من نباید به این موضوعات پاسخ دهم بلکه رسانه باید جلوی این موضوعات و شایعات را بگیرد.
استاندار آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: هر صحبت و یا اتفاقی که در فضای مجازی می‌افتد به‌منزله حتمی بودن آن در فضای حقیقی نیست.
اسماعیل جبارزاده استاندار آذربایجان‌شرقی در روزهای گذشته در سخنرانی‌های خود در مراسم‌های مختلف با حمایت از مدیران استانی گفته هیچ مدیری تغییر نمی‌کند مگر ارتقا یابد.
وی در جشنواره شهید رجایی استان آذربایجان‌شرقی هم گفت: بیش از ۱۵ نفر از مدیران استان را برای دولت معرفی کرده‌ایم که چند نفر آنها در سمت‌های ملی منصوب‌ شده‌اند.
سیدحسین هاشمی استاندار فعلی استان تهران متولد سال ۱۳۳۲ شهرستان سراب از توابع استان آذربایجان شرقی است، نماینده دوره پنجم و ششم مجلس شورای اسلامی، ریاست کمیسیون صنایع و معادن در دوره پنجم، ششم، هفتم و هشتم مجلس شورای اسلامی بوده است.
سرپرست معاونت اداری و مالی و امور مجلس وزارت صنایع، معاون هماهنگی و امور استان‌ها و مجلس وزارت معادن و فلزات و عضو شورای عالی استاندارد کشور از دیگر سوابق هاشمی به شمار می‌رود.

همچنین ببینید

ارائه تسهیلات ویژه برای تولید محصولات گلخانه‌ای

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌شرقی با اعلام اینکه برای افزایش تولید محصولات گلخانه ای و مکانیزه …