کشاورزان بهره ای از گرانی محصولات نمی‌برند

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بیشترین سود محصولات کشاورزی نصیب دلالان می شود و کشاورزان زحمتکش با دستانی پینه بسته هیچ بهره ای از قیمت بالای محصولاتشان ندارند.
خانه ملت- محمدرضا میرتاج الدینی در نشست علنی مجلس شورای اسلامی و پس از استماع گزارش وزیر جهاد کشاورزی گفت: افزایش میزان خرید تضمینی گندم اقدام مثبتی است که جای تقدیر و تشکر دارد، اما لازم است به شکلی برنامه ریزی و نظارت شود که واسطه ها و دلالان از این چرخه حذف شوند.
وی افزود: حمایت اصلی از کشاورزان و زحمتکشان عرصه تولید برعهده دولت است و آنها هیچ پشتوانه و پناهی غیر از دولت ندارند، لذا در شرایطی که افزایش قیمت ها در همه نهاده های کشاورزی وجود دارد، سود کشاورزان تغییر مثبتی نداشته و فشار این افزایش قیمت ها به روی مردم و سود آن در جیب دلالان بوده است.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از صحبت های خود بیان کرد: با افزایش قیمت نهاده های دامی و هزینه های دامپروری و مرغ داری بسیاری از فعالان این عرصه به مرز ورشکستگی رسیده اند و باید برای این مشکلات فکری اندیشیده شود.
میرتاج الدینی با تاکید بر لزوم ساماندهی تعاونی ها گفت: قانون به نحوی اجرا می شود که استان هایی که تعاونی های زیادی در آنها فعال است، نمی توانند حقوق تعاونی های روستایی را تامین کنند و حق آنها تضییع می شود، اما با اجرای درست قانون این مشکل مرتفع خواهد شد.

همچنین ببینید

احداث شهرک صنایع‌دستی و گردشگری در تبریز

استاندار آذربایجان‌شرقی ثبت شهرها و روستاهای ملی صنایع‌دستی را عاملی موثر در رونق بخش گردشگری …