کفش‌های کارخانه‌ای با برند اروپایی در تبریز تولید می‌شود!

استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: به لحاظ اقتصادی تنها سال گذشته دو میلیارد و ۴۰۰ دلار صادرات از استان صورت گرفت که از این میزان ۵۰۰ میلیون دلار مربوط به صنایع غذایی استان مخصوصاً محصول شکلات بود.
فارس- مجید خدابخش در دیدار با اعضای رئیس گروه دوستی پارلمانی گرجستان، اظهار داشت: گرجستان یکی از کشورهایی است که با جمهوری اسلامی ایران رابطه خوبی داشته و یکی از علائم آن حذف ویزا و تسهیل تردد مردم دو کشور است.
وی با اشاره به انتخاب تبریز به‌عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام در سال ۲۰۱۸ افزود: جشن‌های تبریز ۲۰۱۸ در حال اجرا بوده و با توجه به این موضوع از طرف مردم تبریز و دولت محلی از گردشگران گرجستانی برای حضور در تبریز دعوت می‌کنیم.
استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به پیشینه تاریخی و فرهنگی تبریز، اضافه کرد: چندین اثر تاریخی و گردشگری تبریز همچون بازار تبریز و وقف‌نامه ربع رشیدی به ثبت جهانی رسیده است.
وی بابیان اینکه یکی از آثار تاریخی و مهم تبریز منطقه ربع رشیدی بوده که وقف‌نامه آن به ثبت جهانی رسیده، ادامه داد: منطقه ربع رشیدی تبریز یک شهر دانشگاهی در ۷۰۰ سال پیش بوده که شش هزار دانشجو به هفت زبان زنده دنیا در آن تحصیل می‌کردند.
خدابخش اضافه کرد: تبریز شهر اولین‌ها بوده و بیشتر این اولین‌ها در حوزه فرهنگی اتفاق افتاده است. تبریز با توجه به‌ قرار گرفتن در جاده ابریشم سابقه دیرینه در بحث تجارت داشته و جزو یکی از قطب‌های تجاری و صنعتی کشور محسوب می‌شود.
وی ادامه داد: به لحاظ اقتصادی تنها سال گذشته ۲ میلیارد و ۴۰۰ دلار صادرات از استان صورت گرفت که از این میزان ۵۰۰ میلیون دلار مربوط به صنایع غذایی استان مخصوصاً محصول شکلات بود.
استاندار آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: امیدواریم روابط خوب دو کشور باعث افزایش تجارت و سرمایه‌گذاری و حجم مبادلات تجاری بازرگانان آذربایجان‌شرقی و گرجستان شود.
وی با اشاره به وجود شهرک سرمایه‌گذاری خارجی و شهرک اختصاصی صنعت چرم در استان، گفت: ۸۵ درصد چرم کشور در تبریز تولید می‌شود و از کفش دست‌دوز گرفته تا تولید کفش‌های کارخانه‌ای با برند کشورهای اروپایی در تبریز تولید می‌شود.
خدابخش بابیان اینکه تبریز با توجه به موقعیت جغرافیایی خود دارای چند منطقه آزاد اقتصادی و تجاری است، تأکید کرد: وجود این منابع فرصتی مناسب برای توسعه روابط اقتصادی و تجاری بازرگانان دو کشور با یکدیگر است.

همچنین ببینید

نمایشگاه مطبوعات آذربایجان‌شرقی فرصتی برای تعامل مردم و رسانه ها

مدیرکل ‌فرهنگ و ارشاد اسلامی ‌آذربایجان‌شرقی در جلسه هم‌اندیشی اصحاب رسانه و مسئولین ذیربط در …