گزارش‌ نرخ تورم با جیب مردم همخوانی ندارد!

شعضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: آمار و گزارش های دولتی در سال  های اخیر در خصوص نرخ تورم با جیب مردم همخوانی ندارد.
مهر- محمد حسن‌نژاد با انتقاد از افزایش قیمت کالاها در بازار اظهار داشت: باید پذیرفت قیمت کالاها در بازار روی کاغذ تعیین نمی شود و واقعیت اینگونه نیست که کالاها تنها براساس نرخ تورم در بازار قیمت گذاری شوند.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نرخ واقعی تورم براساس مولفه‌های مشخص اقتصادی و نرخ‌ها در بازار تعیین می شود، ادامه داد:آمار و گزارش های دولتی
در سال های اخیر در خصوص نرخ تورم با جیب مردم همخوانی ندارد.
عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در شورای اقتصاد تصریح کرد: موضوع تفاوت در آمارهای اقتصادی دولتی با واقعیت بازار یک موضوعی است که وجود دارد در حالی که دولت نرخ دلار را ۴۲۰۰ تومان اعلام می کند که قیمت دلار در بازار بالای شش هزار تومان و نرخ یورو بالای هفت هزار تومان است.
نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی افزود: اینکه تنها گفته شود باید قیمت دلار در بازار ۴۲۰۰ تومان معامله شود این اتفاق نمی افتد بنابراین کارهای اقتصادی صرفا با دستور سامان نمی یابد.
حسن‌نژاد افزود: علاوه بر افزایش قیمت ها، گزارشات مردمی حکایت از این دارد که در بازار برخی کالا کمیاب شده یا اگر کالا در بازار وجود دارد توسط برخی از فروشنده ها به فروش نمی رسد بطور مثال وضعیت مذکور در بازار لوازم خانگی وجود دارد.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: دولت باید واقعیت های بازار را درک کند و براساس آن عرضه و تقاضا را در بازار تعدیل کند.

همچنین ببینید

شرایط فعلی بازار نیاز به نظارت جدی دارد

رئیس قوه قضائیه به رئیس سازمان بازرسی کل کشور دستور داد گزارش بررسی‌های خود در …