۱۴ صنعت اولویت‌دار در آذربایجان‌شرقی شناسایی شد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان‌شرقی گفت: برنامه ها و پروژه های جهش تولید در استان با محوریت سند تدبیر توسعه و مطابق با سیاست های اقتصاد مقاومتی تعریف می شود.
فارس- داود بهبودی در حاشیه جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان با موضوع جهش تولید، اظهار کرد: لازم است دستگاه ها در تهیه برنامه ها و پروژه های اقتصاد مقاومتی و جهش تولید هدفگذاری مشخصی داشته باشند.
وی با بیان اینکه این هدفگذاری باید به صورت واقعی بوده و بر اساس ظرفیت های استانی و ملی صورت گیرد، بر لزوم توجه به محورهایی مثل «استفاده بهینه از منابع موجود»، «افزایش منابع استانی»، «بهبود فرآیند تولید» و «سرمایه‌گذاری در تکمیل زنجیره تولید» برای تحقق شعار جهش تولید تاکید کرد.
بهبودی با بیان اینکه ۱۴ صنعت اولویت دار در آذربایجان‌شرقی شناسایی شده است، تصریح کرد: باید در استان استراتژی صنعت تعریف شود و به موضوعاتی مثل ساخت داخل، بهبود فضای کسب و کار و تکمیل زنجیره تولید و فروش محصولات بطور دقیق تر و موثرتری توجه داشته باشیم.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان‌شرقی متذکر شد: نباید دستگاه ها فقط به نوشتن برنامه اکتفا کنند بلکه لازم است به صورت مداوم پروژه های مصوب را پیگیری و رصد نمایند.
وی تصریح کرد: تمام سعی ما این است که در رفع موانع تولید و جذب سرمایه در استان از ظرفیت تمام دستگاه های اجرایی، نمایندگان استان و سایر نهاد های استانی و ملی استفاده کنیم و دستگاه ها در جهت پیشبرد برنامه های جهش تولید تعامل مستمری با دبیرخانه اقتصاد مقاومتی استان داشته باشند.
لازم به ذکر است در این جلسه نمایندگان دستگاه های جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت استان به ارائه گزارش عملکرد اقتصاد مقاومتی و برنامه های دستگاه متبوع در رابطه با جهش تولید پرداختند.

همچنین ببینید

احداث شهرک صنایع‌دستی و گردشگری در تبریز

استاندار آذربایجان‌شرقی ثبت شهرها و روستاهای ملی صنایع‌دستی را عاملی موثر در رونق بخش گردشگری …