۳۰ درصد معافیت مالیاتی برای فعالان گردشگری در مناطق آزاد

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، موافقت نمایندگان با تخفیف ۳۰ درصدی مالیاتی فعالیت‌های گردشگری در مناطق آزاد و تجاری را گامی موثر برای رونق گردشگری این مناطق دانست.
خانه ملت- محمداسماعیل سعیدی گفت: وضع معافیت مالیاتی برای عرضه‌کنندگان خدمات گردشگری بهبود و رشد خدمات رسانی را به دنبال دارد.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در اغلب کشورها در برخی موارد طرح‌ها تا صد سال از پرداخت مالیات معاف می‌شوند، افزود: اما در ایران چنین چیزی وجود ندارد این در حالی است که معافیت‌های مالیاتی مشوقی برای سرمایه‌گذاران است.
وی ادامه داد: اگر از این ظرفیت و فرصت به خوبی بهره ببریم می‌توان تحولی عظیم در صنعت گردشگری مناطق آزاد و تجاری ایجاد کرد.
این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه طرح های گردشگری باید از عوارض تغییر کاربری معاف شوند، تصریح کرد: باید از تمامی ابزارها برای تبلیغ گردشگری کشور بهره برد البته توجه به گردشگری الکترونیک باید در کانون توجه باشد.
سعیدی با تاکید بر لزوم فراهم نمودن زیرساخت‌ها و بودجه لازم برای بهبود وضعیت صنعت گردشگری کشور، گفت: توجه به گردشگری گامی موثر برای درآمد توسعه پایدار و جایگزینی آن با نفت است.
باید استراتژی مناسبی برای رونق گردشگری تعریف کرد
وی با تاکید بر اینکه باید استراتژی مناسبی برای رونق گردشگری تعریف کرد، افزود: سفارت‌خانه‌ها و رایزن‌های فرهنگی باید پرداختن به دیپلماسی فرهنگی را در دستور کار قرار دهند و در این رابطه به خوبی انجام وظیفه کنند.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه از تمامی ظرفیت‌های کشور باید برای رونق گردشگری بهره برد، ادامه داد: گردشگری و تجارت حلال بهترین جایگزین برای نفت است و باید برای افزایش سهم تجارت حلال از طریق گردشگری اقدام کرد.

همچنین ببینید

آخرین اخبار انتخابات مجلس شورای اسلامی

فرماندار تبریز با بیان اینکه شمارش آرا در تبریز به اتمام رسیده است، گفت: منتظر …