۳۰ درصد معافیت مالیاتی برای فعالان گردشگری در مناطق آزاد

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، موافقت نمایندگان با تخفیف ۳۰ درصدی مالیاتی فعالیت‌های گردشگری در مناطق آزاد و تجاری را گامی موثر برای رونق گردشگری این مناطق دانست.
خانه ملت- محمداسماعیل سعیدی گفت: وضع معافیت مالیاتی برای عرضه‌کنندگان خدمات گردشگری بهبود و رشد خدمات رسانی را به دنبال دارد.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در اغلب کشورها در برخی موارد طرح‌ها تا صد سال از پرداخت مالیات معاف می‌شوند، افزود: اما در ایران چنین چیزی وجود ندارد این در حالی است که معافیت‌های مالیاتی مشوقی برای سرمایه‌گذاران است.
وی ادامه داد: اگر از این ظرفیت و فرصت به خوبی بهره ببریم می‌توان تحولی عظیم در صنعت گردشگری مناطق آزاد و تجاری ایجاد کرد.
این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه طرح های گردشگری باید از عوارض تغییر کاربری معاف شوند، تصریح کرد: باید از تمامی ابزارها برای تبلیغ گردشگری کشور بهره برد البته توجه به گردشگری الکترونیک باید در کانون توجه باشد.
سعیدی با تاکید بر لزوم فراهم نمودن زیرساخت‌ها و بودجه لازم برای بهبود وضعیت صنعت گردشگری کشور، گفت: توجه به گردشگری گامی موثر برای درآمد توسعه پایدار و جایگزینی آن با نفت است.
باید استراتژی مناسبی برای رونق گردشگری تعریف کرد
وی با تاکید بر اینکه باید استراتژی مناسبی برای رونق گردشگری تعریف کرد، افزود: سفارت‌خانه‌ها و رایزن‌های فرهنگی باید پرداختن به دیپلماسی فرهنگی را در دستور کار قرار دهند و در این رابطه به خوبی انجام وظیفه کنند.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه از تمامی ظرفیت‌های کشور باید برای رونق گردشگری بهره برد، ادامه داد: گردشگری و تجارت حلال بهترین جایگزین برای نفت است و باید برای افزایش سهم تجارت حلال از طریق گردشگری اقدام کرد.

همچنین ببینید

سیستم‌های ایمنی و گرمایشی نوین در بازار تبریز نصب می‌شود

استاندار آذربایجان‌شرقی از پیش‌بینی تمهیدات ویژه برای جبران خسارت‌های ناشی از آتش‌سوزی در بازار تبریز …