۳۴۰۰ آموزگار در آذربایجان شرقی ‌بازنشسته می‌شوند

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی ‌گفت: امسال ۳۴۰۰ ‌فرهنگی از سیستم خارج می‌شود که این آمار نگران‌کننده است.
تسنیم- جعفر پاشایی در جلسه شورای آموزش و پرورش آذربایجان شرقی که در استانداری برگزار شد، با اشاره به آغاز ثبت‌نام‌های دانش آموزان در مدارس اظهار داشت: به کلیه مدارس تاکید شده تا ثبت نام و تحویل کارنامه‌ها را بدون پیش شرط و دریافت کمک مالی انجام دهند و مانعی برای ثبت نام ایجاد نشود.
وی با بیان اینکه امسال با ابتکار وزیر آموزش و پرورش آزمون علمی و مهارتی انتخاب مدیر مدرسه در تبریز برگزار شد، گفت: ۴۹۷ نفر در تبریز برای انتخاب مدیران ۱۱۳ مدرسه امروز در آزمون شرکت کردند.
مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی از اجرای طرح سنجش سلامت دانش آموزان و نوآموزان در ۴۶ پایگاه استان خبر داد و افزود: به دلیل اهمیت هدایت تحصیلی دانش آموزان از مقطع نهم به دهم، ستاد هدایت تحصیلی در آذربایجان شرقی راه اندازی شد و تاکنون
با کمترین نارسایی در استان برای دانش آموزان خدمات ارائه کرده است.
وی با اشاره به استقرار پایه دوازدهم برای اولین بار در استان گفت: برای تامین فضای آموزشی، نیروی انسانی و تجهیزات برای پایه دوازدهم از سال تحصیلی مهر ماه ۹۷ هماهنگی لازم صورت گرفته است.
پاشایی بازنشستگی فرهنگیان شاغل قبل از آغاز سال تحصیلی جدید را یادآور شد و گفت: امسال ۳۴۰۰ نفر فرهنگی از سیستم خارج می‌شود که این آمار نگران کننده است اما ۱۷۰۰ نفر معلم ورودی داریم تا وضعیت موجود را مدیریت کنیم.
وی ادامه داد: هر هفته پایش می‌کنیم تا در اول مهر مدرسه‌ای بسته نشود و با مشکل نیروی انسانی مواجه نباشد. نمی‌گذاریم نگرانی خاصی برای مدارس استان ایجاد شود لذا بهره وری حداکثری از حداقل امکانات در این موضوع مورد توجه قرار گرفته است.
مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در ادامه اسکان تابستانی فرهنگیان را مورد اشاره قرار داد و افزود: به دلیل رویداد گردشگری تبریز۲۰۱۸ اقبال عمومی برای حضور در تبریز و استان افزایش یافته است و ما هم تمهیدات لازم را برای اسکان فرهنگیان اتخاذ کرده ایم.
وی با تاکید بر اینکه بحث اوقات فراغت در استان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است ابراز داشت: امسال برنامه داریم تا مناطق کم برخوردار روستایی و عشایری و مرزی را بیشتر مورد توجه قرار دهیم و برای برگزاری تابستان خوب برای دانش آموزان به صورت جدی برنامه ریزی کرده ایم.

همچنین ببینید

سیستم‌های ایمنی و گرمایشی نوین در بازار تبریز نصب می‌شود

استاندار آذربایجان‌شرقی از پیش‌بینی تمهیدات ویژه برای جبران خسارت‌های ناشی از آتش‌سوزی در بازار تبریز …