۳۴۰۰ آموزگار در آذربایجان شرقی ‌بازنشسته می‌شوند

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی ‌گفت: امسال ۳۴۰۰ ‌فرهنگی از سیستم خارج می‌شود که این آمار نگران‌کننده است.
تسنیم- جعفر پاشایی در جلسه شورای آموزش و پرورش آذربایجان شرقی که در استانداری برگزار شد، با اشاره به آغاز ثبت‌نام‌های دانش آموزان در مدارس اظهار داشت: به کلیه مدارس تاکید شده تا ثبت نام و تحویل کارنامه‌ها را بدون پیش شرط و دریافت کمک مالی انجام دهند و مانعی برای ثبت نام ایجاد نشود.
وی با بیان اینکه امسال با ابتکار وزیر آموزش و پرورش آزمون علمی و مهارتی انتخاب مدیر مدرسه در تبریز برگزار شد، گفت: ۴۹۷ نفر در تبریز برای انتخاب مدیران ۱۱۳ مدرسه امروز در آزمون شرکت کردند.
مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی از اجرای طرح سنجش سلامت دانش آموزان و نوآموزان در ۴۶ پایگاه استان خبر داد و افزود: به دلیل اهمیت هدایت تحصیلی دانش آموزان از مقطع نهم به دهم، ستاد هدایت تحصیلی در آذربایجان شرقی راه اندازی شد و تاکنون
با کمترین نارسایی در استان برای دانش آموزان خدمات ارائه کرده است.
وی با اشاره به استقرار پایه دوازدهم برای اولین بار در استان گفت: برای تامین فضای آموزشی، نیروی انسانی و تجهیزات برای پایه دوازدهم از سال تحصیلی مهر ماه ۹۷ هماهنگی لازم صورت گرفته است.
پاشایی بازنشستگی فرهنگیان شاغل قبل از آغاز سال تحصیلی جدید را یادآور شد و گفت: امسال ۳۴۰۰ نفر فرهنگی از سیستم خارج می‌شود که این آمار نگران کننده است اما ۱۷۰۰ نفر معلم ورودی داریم تا وضعیت موجود را مدیریت کنیم.
وی ادامه داد: هر هفته پایش می‌کنیم تا در اول مهر مدرسه‌ای بسته نشود و با مشکل نیروی انسانی مواجه نباشد. نمی‌گذاریم نگرانی خاصی برای مدارس استان ایجاد شود لذا بهره وری حداکثری از حداقل امکانات در این موضوع مورد توجه قرار گرفته است.
مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در ادامه اسکان تابستانی فرهنگیان را مورد اشاره قرار داد و افزود: به دلیل رویداد گردشگری تبریز۲۰۱۸ اقبال عمومی برای حضور در تبریز و استان افزایش یافته است و ما هم تمهیدات لازم را برای اسکان فرهنگیان اتخاذ کرده ایم.
وی با تاکید بر اینکه بحث اوقات فراغت در استان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است ابراز داشت: امسال برنامه داریم تا مناطق کم برخوردار روستایی و عشایری و مرزی را بیشتر مورد توجه قرار دهیم و برای برگزاری تابستان خوب برای دانش آموزان به صورت جدی برنامه ریزی کرده ایم.

همچنین ببینید

شرایط فعلی بازار نیاز به نظارت جدی دارد

رئیس قوه قضائیه به رئیس سازمان بازرسی کل کشور دستور داد گزارش بررسی‌های خود در …