۴۰۰۰ هکتار از بافت حاشیه نشین تبریز ناکارآمد است

شهردار تبریز گفت: ۳۰ محدوده امن در مناطق مختلف این شهر برای تامین نیاز عمومی و استفاده از آن‌ها در مواقع بحرانی ساخته می‌شود.
ایرنا- ایرج شهین باهر افزود: این محدوده‌های امن در قالب زمین فوتبال، بوستان و کاربری عمومی در مناطق حاشیه نشین تبریز ساخته می‌شود.
وی با بیان اینکه در تبریز فضای بازی که بتوان در زمان بحران مردم را در آن اسکان داد وجود ندارد، اظهار کرد: در بسیاری از مناطق حاشیه نشین تبریز کوچه‌های با عرض یک متر و حتی کمتر وجود دارد و در زمان وقوع حادثه از جمله زلزله امکان ارائه خدمات و اسکان آن‌ها در این مناطق وجود ندارد.
شهردار تبریز با بیان اینکه ایجاد شهرک امن در بالای کوه در گذشته در این شهر اشتباه بود، یادآوری کرد: محدوده‌های امن باید نزدیک محل سکونت افراد و در مناطق مختلف ایجاد شود.
شهین باهر با اشاره به اعطای وام ۹ درصدی دولت برای بازسازی بافت حاشیه نشین شهری ادامه داد:
این کار با همکاری دولت و شهرداری موجب بهبود فضای بافت حاشیه نشین مناطق مختلف این شهر می‌شود.
وی با بیان اینکه مناطق حاشیه نشین تبریز دارای سه لایه متفاوت با شیب تند، ملایم و کم است، گفت: در بازسازی این مناطق لایه شیب تند برای کاربری عمومی، شیب ملایم برای مجتمع سازی و شیب متوسط برای مسیرگشایی در نظر گرفته شده است.
مساحت تبریز در حدود ۲۵۰ کیلومتر مربع است که ۲۵ کیلومتر مربع معادل ۱۰ درصد از مساحت کل شهر جزو بافت‌های فرسوده ‌است.
تبریز چهار هزار هکتار بافت حاشیه نشین و ناکارآمد دارد و حدود ۴۰۰ هزار نفر از شهروندان این شهر در این بافت‌ها سکونت دارند.

همچنین ببینید

احداث بزرگراه تبریز – اهر – باکو به همت مسئولان نیاز دارد

نماینده اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی از افزایش اعتبار بزرگراه اهر – تبریز …