۴ روز تا رأی اعتماد به ۴ وزیر!

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس اظهار داشت: جلسه رای اعتماد به چهار وزیر پیشنهادی رئیس جمهور ساعت ۱۳ روز شنبه ۵ آبان برگزار می‌شود.
صداوسیما- بهروز نعمتی افزود: در این جلسه هر وزیر پیشنهادی یک ساعت زمان برای ارائه برنامه‌های خود دارد و دو نماینده موافق و دو نماینده مخالف در خصوص هر یک از وزرای پیشنهادی نیم ساعت صحبت خواهند کرد و رئیس جمهور نیز یک ساعت فرصت دفاع از وزیران پیشنهادی خود را دارد.
وی گفت: به این ترتیب هفت ساعت زمان برای جلسه رای اعتماد نیاز است که از ساعت ۱۳ این جلسه آغاز می‌شود و تا اذان مغرب ادامه پیدا خواهد کرد و پس از آن بعد از استراحتی کوتاه جلسه رای اعتماد و رای گیری نهایی در همان روز انجام خواهد شد.
گفتنی است، “محمد اسلامی”، به عنوان وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی، “فرهاد دژپسند”، به عنوان وزیر اقتصاد و امور دارایی، “محمد شریعتمداری” به عنوان وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین “رضا رحمانی”، به عنوان وزیر پیشنهادی «صمت» به مجلس معرفی شده‌اند.
رضا رحمانی از مدیران قدیمی وزارت صنعت، معدن و تجارت می‌باشد که قرار است سکان‌دار وزارت صنعت، معدن و تجارت شود. وی پیش از این نمایندگی مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در دوره‌های هفتم، هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی را بر عهده داشته و سابقه ریاست کمیسیون صنایع را نیز در کارنامه خود دارد.
فرهاد دژپسند گزینه پیشنهادی رئیس جمهور برای وزارت اقتصاد و دارایی است. وی سابقه حضور طولانی در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی را دارد و آخرین سمت وی ریاست مرکز پژوهش‌های توسعه و آینده‌نگری بوده است.
محمد شریعتمداری پرحاشیه‌ترین گزینه در بین وزرای پیشنهادی دولت است. حضور شریعتمداری در وزارت صنعت، معدن و تجارت با مشکلات فراوانی همراه بوده است.
محمد اسلامی، دانش‌آموخته مهندسی راه و ساختمان و دارای مدرک MBA مدیریت جهانی هوانوردی از دانشگاه تهران گزینه پیشنهادی روحانی برای وزارت راه و شهرسازی و سرپرست فعلی این وزارتخانه بعد از استعفای آخوندی است.

همچنین ببینید

مذاکره با آمریکا انجام نخواهد شد

رهبر انقلاب اسلامی گفتند: همه مسئولان جمهوری اسلامی یک‌صدا معتقدند که با آمریکا در هیچ …