۴ روز تا رأی اعتماد به ۴ وزیر!

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس اظهار داشت: جلسه رای اعتماد به چهار وزیر پیشنهادی رئیس جمهور ساعت ۱۳ روز شنبه ۵ آبان برگزار می‌شود.
صداوسیما- بهروز نعمتی افزود: در این جلسه هر وزیر پیشنهادی یک ساعت زمان برای ارائه برنامه‌های خود دارد و دو نماینده موافق و دو نماینده مخالف در خصوص هر یک از وزرای پیشنهادی نیم ساعت صحبت خواهند کرد و رئیس جمهور نیز یک ساعت فرصت دفاع از وزیران پیشنهادی خود را دارد.
وی گفت: به این ترتیب هفت ساعت زمان برای جلسه رای اعتماد نیاز است که از ساعت ۱۳ این جلسه آغاز می‌شود و تا اذان مغرب ادامه پیدا خواهد کرد و پس از آن بعد از استراحتی کوتاه جلسه رای اعتماد و رای گیری نهایی در همان روز انجام خواهد شد.
گفتنی است، “محمد اسلامی”، به عنوان وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی، “فرهاد دژپسند”، به عنوان وزیر اقتصاد و امور دارایی، “محمد شریعتمداری” به عنوان وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین “رضا رحمانی”، به عنوان وزیر پیشنهادی «صمت» به مجلس معرفی شده‌اند.
رضا رحمانی از مدیران قدیمی وزارت صنعت، معدن و تجارت می‌باشد که قرار است سکان‌دار وزارت صنعت، معدن و تجارت شود. وی پیش از این نمایندگی مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در دوره‌های هفتم، هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی را بر عهده داشته و سابقه ریاست کمیسیون صنایع را نیز در کارنامه خود دارد.
فرهاد دژپسند گزینه پیشنهادی رئیس جمهور برای وزارت اقتصاد و دارایی است. وی سابقه حضور طولانی در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی را دارد و آخرین سمت وی ریاست مرکز پژوهش‌های توسعه و آینده‌نگری بوده است.
محمد شریعتمداری پرحاشیه‌ترین گزینه در بین وزرای پیشنهادی دولت است. حضور شریعتمداری در وزارت صنعت، معدن و تجارت با مشکلات فراوانی همراه بوده است.
محمد اسلامی، دانش‌آموخته مهندسی راه و ساختمان و دارای مدرک MBA مدیریت جهانی هوانوردی از دانشگاه تهران گزینه پیشنهادی روحانی برای وزارت راه و شهرسازی و سرپرست فعلی این وزارتخانه بعد از استعفای آخوندی است.

همچنین ببینید

پیروزی ملت ایران تضمین شده است

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از بسیجیان، ضمن تبیین اساس تشکیل بسیج …