۵۰ انبار نگهداری کالاهای اساسی در آذربایجان‌شرقی وجود دارد

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه ۵۰ انبار نگهداری کالاهای اساسی و ۳۷ هزار انبار عمومی در استان وجود دارد، گفت: ضروری است اطلاعات انبارهای استان در سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالای کشور ثبت شود.
ایرنا- مجید خدابخش در جلسه مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان افزود: باید آموزش های لازم به مسئولان انبارها در خصوص مرحله رسید و حواله بار در این سامانه ارائه شود.
وی شفافیت در موجودی کالاهای انبار شده را از جمله مزیت‌های سامانه انبار ذکر کرد و گفت: با داشتن اطلاعات انبارها، احتکار و اختفای کالاها کاهش می‌یابد.
خدابخش اظهار داشت: سامانه جامع انبارها علاوه بر مبارزه با قاچاق کالا، کمک شایانی به افرادی خواهد کرد که به صورت شفاف تجارت می کنند.
وی همچنین با اشاره به مجاز شدن ورود ارز به کشور، گفت: به صادرکنندگان مجوز داده‌ شده تا بخشی از ارز حاصل از صادرات خود را به ‌شکل اسکناس ارز وارد کشور کنند تا جریان واردات و صادرات به‌خوبی انجام شود.
استاندار آذربایجان شرقی همچنین در خصوص خروج کالاهای اساسی از مرزها، تاکید کرد: از مرزهای آذربایجان شرقی خروج کالاهای اساسی انجام نمی شود و فقط از این استان به استان های همجوار حمل و نقل انجام می شود.
وی خاطرنشان کرد: ضروری است با استان های همجوار مرزی و ارائه اطلاعات حمل و نقل کالاها و دام ها جهت جلوگیری از خروج آن تعامل و همکاری کرد.
خدابخش همچنین با اشاره به موضوع خرید کالاهای اساسی توسط اتباع خارجی، اضافه کرد: سازمان صنعت و معدن با همکاری اداره کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری این موضوع را بررسی و گزارشات آن را به کمیسیون ارائه دهد.

همچنین ببینید

آخرین اخبار انتخابات مجلس شورای اسلامی

فرماندار تبریز با بیان اینکه شمارش آرا در تبریز به اتمام رسیده است، گفت: منتظر …