۶۳ نقطه حادثه‌خیز در جاده های آذربایجان‌شرقی

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی گفت: ۷۰درصد روستاهای آذربایجان‌شرقی از جاده آسفالت برخوردارند.
تبریز- خبرنگار مهدآزادی- اروجعلی علیزاده در نشست خبری ضمن گرامیداشت روز خبرنگار در رابطه با وضعیت حمل و نقل و راهداری استان آذربایجان‌شرقی گفت: ۶۳ نقطه حادثه خیز در استان وجود دارد که رفع ۳۵ نقطه آن در قالب ۱۰ پروژه تا پایان سال در دستور کار قراردارد.
وی با اشاره به اینکه در استان بیش از ۱۴ هزار کیلومتر شبکه راه وجود دارد افزود: تا پیش از انقلاب فقط یک روستا از جاده آسفالت برخوردار بود ولی اکنون بیش از ۷۰ درصد روستاهای آذربایجان‌شرقی از جاده آسفالت برخوردار هستند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه در سال ۹۷ بیش از ۶۳۰ نفر در حوادث جاده ای فوت شده اند اظهار داشت: علی رغم تدابیر انجام گرفته
متاسفانه امسال نسبت به مشابه سال قبل میزان تلفات جاده ای افزایش یافته است.
علیزاده با بیان اینکه عمر متوسط ناوگان باری استان از متوسط کشوری دو سال بالاتر است، گفت: عمر متوسط ناوگان باری استان ۲۰ سال بوده و برخی کامیون ها دارای بیش از ۴۰ سال عمر دارد.
وی علت اصلی عدم نو سازی ناوگان حمل و نقل را گرانی بیش از حد وسایل نقلیه اعلام کرد و افزود: دولت برای رفع نیازهای رانندگان تسهیلاتی در نظر گرفته است از جمله توزیع ۱۰۵ هزار حلقه لاستیک بین ناوگان باری و مسافر بری اما بازهم نیازهای رانندگان را برطرف نمی کند.
وی اظهار داشت: مسافرین می توانند شکایات خود از حمل و نقل عمومی را با شماره ۱۴۱ اعلام کنند تا در اسرع وقت رسیدگی شود .

همچنین ببینید

واردات لوازم خانگی ممنوع شد

مدیرکل صنایع برق و الکترونیک وزارت صمت گفت: در حوزه تولید ماشین لباس شویی ۵۸ …