۷۰۰۰ مسکن مهر نیمه‌تمام در آذربایجان‌شرقی وجود دارد

استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: تهیه مسکن برای اقشار آسیب پذیر جامعه وظیفه دولت است.
مهر- محمدرضا پورمحمدی در شورای مسکن آذربایجان‌شرقی که باحضور قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در تبریز برگزار شد، ادامه داد: تعداد هفت هزار مسکن مهر نیمه تمام در استان آذربایجان‌شرقی وجود دارد که از این تعداد سه هزار و ۶۰۰ واحد مشکل دار، بدون متقاضی، دارای پیشرفت زیر ۳۰ درصد، دارای پرونده قضایی و بدون تسهیلات است.
وی ادامه داد: عزم دولت این است که بحث مسکن مهر را تا آخر سال ۹۸ پایان دهد.
استاندار آذربایجان‌شرقی بر ضرورت رونق ساخت و ساز نیز تاکید کرد و گفت: اقتصاد دان ها معتقدند تحول و رکود اقتصادی وابسته به بخش مسکن است.
وی ادامه داد: اگر بخش مسکن فعال شود ۳۲۰ رسته شغلی مستقیم یا غیرمستقیم مرتبط با این بخش نیز فعال می شود.
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی نیز در این نشست گزارش تکمیلی مساکن مهر از جمله برنامه‌ریزی برای اتمام واحدهای باقیمانده، خلاصه گزارش پروژه‌های مسکن مهر در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت استان، برنامه‌ریزی اتمام واحدهای باقیمانده به تعداد دو هزار و ۷۳۷ واحد را ارائه کرد.
ابوالقاسم سلطانی سپس خلاصه گزارش پروژه ‌های مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت استان، برنامه‌ریزی اتمام واحدهای باقیمانده به تعداد ۱۰۹ واحد، آمار خدمات روبنایی پروژه های مسکن مهر استان به تفکیک شهرها، در خصوص پروژه‌های خاتمه نیافته و مشکلاتی که سبب تأخیر در اتمام آنها شده است و برخی از راهکارها و اقدامات پیشنهادی برای حل مشکلات را ارائه کرد.

همچنین ببینید

نقدینگی بازار سرمایه به سمت تولید هدایت شود

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: حجم نقدینگی به ۲ هزار و …