۹ دی نقطه درخشان تاریخ ملت ایران است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز گفت: حماسه ۹ دی پلیدی فتنه گری و فتنه گران را از دامان ایران اسلامی پاک کرد و باید قدردان این روز بزرگ بود.
ایرنا- حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم در تجمع طلاب و استادان حوزه‌های علمیه تبریز با بیان اینکه فتنه ‌گران با اهانت به امام حسین (ع) چهره واقعی خود را نمایان کردند، افزود: به همین دلیل کاسه ملت ایران پس از این اهانت های شرم آور لبریز شد و خون مردم انقلابی ایران به جوش آمد تا حماسه ای تاریخی همچون ۹ دی خلق شود.
وی اظهار داشت: در جریان حوادث تلخ پس از انتخابات سال ۸۸ و چند ماه فتنه ‌گری دشمنان اسلام و انقلاب به بهانه نتایج انتخابات ریاست جمهوری، در نهایت عوامل میدانی فتنه خطوط قرمز این مردم را زیر پا گذاشتند و آنچه ؤا که از ماه ها قبل برنامه ریزی کرده بودند، محقق کردند.
حجت‌الاسلام والمسلمین آل هاشم از ۹ دی به عنوان نقطه درخشان تاریخ ملت ایران یاد کرد که در تاریخ با عظمت و شکوهمند انقلاب اسلامی تا ابد ماندگار شد و مایه غرور و عزت ملت خواهد بود.
وی ادامه داد: امسال در شرایطی به استقبال سالگرد حماسه ۹ دی ماه می ‌رویم که هجمه‌ها علیه نظام جمهوری اسلامی سنگین تر شده و دشمنان غیر از جنبه ‌های سیاسی بر روی جنبه ‌های امنیتی و فرهنگی کشور نیز به شدت کار می کنند.
حجت‌الاسلام والمسلمین آل هاشم با تاکید بر اینکه برای دفاع از انقلاب اسلامی مردم باید با همان‌ زمان‌شناسی به میدان بیایند و با تبعیت محض از فرماندهی کل قوا اطاعت و فرمانبری کنند، اظهار داشت: همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند ممکن است دشمن برای امسال جنجال کند و برای سال آینده برنامه‌ریزی داشته باشد که باید به شدت مراقب اوضاع بود.
وی افزود: در این شرایط آحاد مردم باید مواظب باشند و نگذارند دشمن به اهداف خود برسد، البته تا این ‌مردم قهرمان و حزب الهی را داریم نگرانی وجود ندارد چون پیروزی از آن ما و اسلام است.
امام جمعه تبریز، تجمع طلاب تبریز را قابل تقدیر دانست و گفت: در این هوای سرد و نامناسب حرکت شما طلاب و روحانیون ماندگار خواهد شد و تمام روحانیون در این مراسم پیشگام بودن خود را نشان دادند کما اینکه در اوایل انقلاب نیز روحانیت به وظیفه خود عمل کردند و اجازه ندادند مسیر انقلاب منحرف شود.
حجت‌الاسلام والمسلمین آل هاشم با بیان اینکه طلاب باید حقایق ۹ دی را به مردم بازگو کنند، یادآور شد: باید توجه داشت که وظیفه اصلی و مهم روحانیت بصیرت افزایی به ویژه در میان نسل جوان است و باید در این راه کوشش های فراوانی به انجام برسد.

همچنین ببینید

ارائه تسهیلات ویژه برای تولید محصولات گلخانه‌ای

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌شرقی با اعلام اینکه برای افزایش تولید محصولات گلخانه ای و مکانیزه …