بیمارستان کودکان خاوران تبریز در شمال غرب کشور بی‌نظیر است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: بیمارستان کودکان شهرک خاوران در شمال غرب کشور بی نظیر است.
شهریارنیوز- حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم با بیان اینکه احداث و تجهیز مراکز درمانی مجهز در سطح استان مطالبه به حق مردم از مسئولان نظام سلامت است، اظهار داشت: بسیاری از بیماران نیازمند، برای درمان بیماری های خود مجبور هستند به استان های دیگر مراجعه کنند که این موضوع باعث تحمیل هزینه های گزاف به خانواده های آنها است.
وی با تاکید بر ضرورت بازگویی و تبیین دستاوردهای چهل ساله انقلاب در حوزه پزشکی و درمان، خاطرنشان کرد: افزایش تعداد بیمارستان‌ها و تخت‌های بیمارستانی، انجام عمل‌های مختلف پزشکی از جمله این اقدامات است که باید تبیین شده و بازگو شود.
حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم با اشاره به اینکه توجه به امر درمان و پزشکی یکی از برکات انقلاب اسلامی است، افزود: پیش از انقلاب به قدری در این حوزه کمبود داشتیم که از پزشکان خارجی استفاده می‌شد، اما اکنون در این حوزه به پیشرفت‌های بسیاری دست یافته‌ایم، تا جایی که از کشورهای همسایه برای درمان، به کشورمان عزیمت می‌کنند.
امام جمعه تبریز در ادامه به احداث بیمارستان ۵۴۰ تختی کودکان در شهرک خاوران اشاره کرد و ابراز داشت: این بیمارستان در سطح شمالغرب کشور بی نظیر بوده و راه‌اندازی آن، برای مردم بسیار مفید و رضایت بخش خواهد بود؛ چرا که بیمارستان کودکان تبریز ظرفیت کافی برای خدمت‌رسانی را ندارد.
گفتنی است بیمارستان۵۸۰ تختخوابی شهرک خاوران، با مشارکت شهرداری منطقه۹ تبریز و با همت بلند خاندان مردانی آذر که بعنوان یکی از خیران خوشنام تبریزی دارای سوابق درخشانی هستند، در حال احداث است و با تکمیل و بهره برداری از آن، نیازهای درمانی حوزه تخصصی و فوق تخصصی کودکان در استان های شمالغرب کشور و حتی کشورهای همجوار مرتفع می شود.

همچنین ببینید

اطلاعات ، ایران ، جام جم ، کیهان و همشهری واگذار می شوند

طرح الزام دولت و شهرداری تهران مبنی بر واگذاری موسسات اطلاعات، ایران، جام جم، کیهان …