وداع مردم ایران با ۲۷ لاله به خون غلتیده
پیکرهای مطهر شهدای حمله تروریستی خاش ـ زاهدان امروز (یکشنبه) از محل ناحیه مقاومت بسیج کاشان با حضور اقشار مختلف مردم، به طرف میدان ۱۵ خرداد این شهر تشییع خواهد شد و در پایان این مراسم، پیکرهای هر کدام از شهدا برای خاکسپاری به گلزار شهدای محل سکونت آنها انتقال داده می‌شود.
شبکه خبر- مراسم گرامیداشت این شهدا از ساعت ۱۸:۳۰ فردا (دوشنبه) در سالن ورزشی بنیاد شهید کاشان برگزار خواهد شد.
این مرزبانان غیور که از نیروهای لشگر امام حسین (ع) بودند، چهارشنبه شب هنگام بازگشت از ماموریت، در حمله ناجوانمردانه عوامل گروهک تروریستی به اصطلاح جیش العدل به شهادت رسیدند.
در این حادثه تروریستی که بوسیله یک دستگاه وانت مملو از مواد منفجره در جاده خاش- زاهدان محدوده روستای چانعلی رخ داد ۲۷ نفر از نیروهای جان برکف سپاه شهید و ۱۳ نفر دیگر زخمی شدند.
دراین حادثه اصفهان پنج، خمینی شهر و درچه پنج، فولاد شهر یک، نجف آباد ۲، شهرضا ۲، شاهین شهر یک، سمیرم ۲، فلاورجان یک، خور یک، کاشان سه، چادگان یک، تیران یک و آران و بیدگل هم یک شهید تقدیم انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی کردند.
مراسم وداع با این لاله های به خون غلتیده در حسینیه شهدای بسیج اصفهان برگزار شد و سردار جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد، دیگر اجازه چنین اقدامات مزبوحانه ای به تروریست ها داده نخواهد شد.
سردار جعفری با هشدار به کشورهای حامی و پشتیبان تروریست ها افزود: آنها با دستور اسرائیل این جنایات را انجام می دهند و چنانچه کشورهای مرتبط، از فعالیت آنها در خاکشان جلوگیری نکنند و اجازه عبور از مرزها به آنها داده شود، ما مستقیما اقدام خواهیم کرد.
ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت از مصدومان این حادثه عیادت کرد و از روند درمان آنها آگاه شد.
حریرچی گفت: هفت نفر از مجروحانی که شرایط بهتر و قابلیت انتقال داشتند برای راحتی خانواده های آنها با هواپیما به اصفهان منتقل شدند.
قائم مقام وزیر و معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: هفت مجروح حادثه تروریستی زاهدان به اصفهان منتقل شدند و پنج مجروحی که در بیمارستان زاهدان بستری هستند در شرایط پایدار و هوشیاری کامل به سر می برند.
وی گفت: پنج مجروحی که شرایط جسمی و پزشکی شدیدتری داشتند الحمدا… به شرایط پایداری رسیدند و ما نگران حیاتی درباره آن ها نداریم.
حریرچی با بیان اینکه تنها یکی از مجروحان در مراقبت های ویژه بیمارستان به سر می برد، گفت: یکی از مجروحان مورد عمل جراحی قرار گرفت و اعمال جراحی دیگری با توجه به ثبات شرایط انجام خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه مشکل حیاتی برای هیچ یک از این مصدومان وجود ندارد، افزود: امیدواریم برخی از این هفت مجروح در روزهای آینده مرخص و سایر مجروحان به مرور از بیمارستان مرخص شوند.
قائم مقام وزیر و معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: خوشبختانه همه مصدومان هوشیاری کامل و شرایط پایدار دارند.
وی با ابراز امیدواری از اینکه این اقدام آخرین اقدام تروریستی در کشور باشد، گفت: ولی ما آمادگی مقابله با دشمنان در هر سطح و شرایطی را داریم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: رسیدگی به مجروحان در حد بسیار خوبی بوده است.
چنگیز افزود: پس از اینگونه وقایعی اغلب افراد حاضر در حادثه استرس زیاد و دلهره و واکنش های روانی مختلف دارند اما نکته قابل توجه در این حادثه ابن است که این مجروحان به لحاظ روحی به طور کامل آرام هستند و آمادگی روحی و روانی این سربازان وطن و پاسداران بسیار ستودنی است.
وی اضافه کرد: من از افرادی که هنوز شرایط روحی و آمادگی جوانانمان را درک نکرده اند دعوت می کنم سری به این جوانان بزنند.

همچنین ببینید

واردات لوازم خانگی ممنوع شد

مدیرکل صنایع برق و الکترونیک وزارت صمت گفت: در حوزه تولید ماشین لباس شویی ۵۸ …