Author Archives: mohsenadmin

انقلاب اسلامی و مقام والای زن

انقلاب اسلامی ایران، نقطه عطفی در حیات اجتماعی و سیاسی زنان بود. در حقیقت، انقلاب ۵۷ عاملی مهم برای خودآگاهی بانوان نسبت به تبعیضات تحمیل شده بر آنها بود. حضرت امام خمینی(ره) زنان را دارای رسالتی می‌دانستند که دوشادوش مردان در صحنه‌ها فعالانه حاضر باشند. ایشان همچنین بر جدی گرفتن تعلیم و تعلم زنان برای پیشرفت جامعه اسلامی ایران تاکید ... Read More »

زنگ خطری برای مسئولان؛ حاشیه‌ نشینی در اطراف تبریز

زنگ خطری برای مسئولان؛ حاشیه‌ نشینی در اطراف تبریز

مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان‌شرقی گفت: پدیده حاشیه‌نشینی روستایی زنگ خطر بزرگی برای استان است که هیچ مسئولی به آن توجه نکرده و دلیل ایجاد این پدیده عدم توانایی خرید خانه از کلان‌شهرها است. فارس- حافظ باباپور اظهار کرد: در برنامه توسعه ششم خبرهای خوشی وجود دارد که نمونه‌ای از آن را ۲۰۰ هزار مسکن روستایی و ۱۵۰ هزار واحد مسکن ... Read More »

ترامپ وارد می‌شود!

… انتظاری جز این از دونالد ترامپ نمی‌رفت و کسی از این اقدامات عجیب و غریب شگفت‌زده نشد! یک طرف رئیس جمهور بیچاره مکزیک باید هزینه بنایی مرزهایش را بدهد وگرنه از محل مالیات کالاهای صادراتی کشورش کسر خواهد شد! طرف دیگر کشورهای اروپایی درمانده از پیش‌بینی اوضاع، در حال یکی کردن سیاست‌هایشان برای برخورد با نتایج احتمالی ملاقات «ترزا ... Read More »

فضای جشن انقلاب تبلیغاتی نباشد

کمتر از دو هفته دیگر تا آغاز ایام‌ا… دهه فجر انقلاب اسلامی باقی است. همه ساله در این روزها مردم ایران خود را برای برگزاری باشکوه جشن‌های این دهه آماده می‌کنند. جشن‌های دهه فجر برای همه مردم بویژه قشر جوان و نوجوان، نشاط‌بخش، خاطره‌انگیز و آموزنده است. این ایام فرصتی برای بزرگترهاست تا خاطرات خود را از سال ۵۷ برای ... Read More »

فرهنگ شهرنشینی

فرهنگ نقش مهمی در زندگی شهری دارد. جامعه‌شناسان در تبیین خصوصیات شهرنشینی به مسئله «فرهنگ» توجه ویژه‌ای دارند و فرهنگ شهرنشینی را لازمه جامعه شهری می‌دانند. به زعم این دسته از جامعه‌شناسان آنچه شهر را از روستا متمایز می‌سازد خیابان‌های عریض و طویل و ساختمان‌های سر به فلک کشیده نیست بلکه «فرهنگ شهری» است که به شهر چهره‌ای متفاوت با ... Read More »

تبریز۲۰۱۸ اولویت بودجه ۹۶ شهرداری باشد

تبریز۲۰۱۸ اولویت بودجه ۹۶ شهرداری باشد

عضو شورای اسلامی کلانشهر تبریز با اشاره به اینکه پرداختن به برنامه‌های تبریز ۲۰۱۸ و همچنین فراهم کردن شهر برای این میزبانی باید اولویت اصلی شورای شهر در بودجه سال آتی شهرداری باشد، یادآور شد: پرداخت بدهی‌ها نیز باید در کنار این موضوع مدنظر قرار گیرد؛ چرا که هم در حقوق مسلمانی و هم در حقوق انسانی پرداخت مطالبات و ... Read More »

با صرفه جویی همه گرم شویم!

نقش‌آفرینی مناسب و خوب شبکه‌های اجتماعی در به راه انداختن کمپینی برای کاهش مصرف گاز را بایستی به فال نیک گرفت و این بلوغ فکری و جنبش مردم نهاد را تحسین کرد. اقدام کشور ترکمنستان در قطع گاز صادراتی، مردم را مصمم ساخت تا با اطلاع‌رسانی و ایجاد کمپین‌هایی به زیاده‌خواهی‌های ترکمنستان پاسخ مناسبی داده و دست دولتمردان را در ... Read More »

مرگ چنین خواجه نه کاری‌ست خرد!

مرگ چنین خواجه نه کاری‌ست خرد!

دیروز مردم مؤمن و قدرشناس ایران با مرد بزرگی وداع کردند که عمری را با فداکاری و صداقت در راه صیانت از نظام مقدس جمهوری اسلامی و مصالح کشور و ملت ایران سپری کرده بود. تجزیه و تحلیل ابعاد مختلف شخصیت این مرد بزرگ و خصایص و روحیه بالای او صفحات بیشتری را طلب می‌کند اما پیام تسلیت مقام معظم ... Read More »

بیانیه جامعه روحانیت   مبارز آذربایجان شرقی آیت ا… هاشمی طلایه دار  مجاهدت انقلاب اسلامی بود

بیانیه جامعه روحانیت مبارز آذربایجان شرقی آیت ا… هاشمی طلایه دار مجاهدت انقلاب اسلامی بود

در پیام تسلیت جامعه روحانیت مبارز استان آذربایجان شرقی به مناسبت ارتحال حضرت آیت ا… هاشمی رفسنجانی آمده است: خبر ارتحال تأسف بار و مولمه ریاست محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام حضرت آیت ا.. هاشمی رفسنجانی موجب تأثر عمیق و تألم شدید گردید . حضرت آیت ا… هاشمی رفسنجانی از جمله طلایه داران مجاهدت انقلاب اسلامی و جزء پیشگامان مبارزه ... Read More »

پیام های  تسلیت  شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی   و شورای سیاستگذاری ائمه جمعه  استان آذربایجان شرقی

پیام های تسلیت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان آذربایجان شرقی

در پی ارتحال حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان آذربایجان شرقی، با صدور اطلاعیه ای، این ضایعه دردناک را تسلیت گفت. متن کامل این اطلاعیه بشرح زیر است: با عرض تسلیت وفات کریمه اهلبیت عصمت و طهارت(ع) حضرت فاطمه معصومه(علیها سلام)، ارتحال رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام و یار دیرین حضرت امام خمینی(ره) و مقام ... Read More »