تمرینات ماشین‌سازی و آمادگی برای لیگ برتر

تمرینات منظم ماشین‌سازی پیگیری می‌شود تا برای آغاز لیگ برتر آماده نبرد سخت با حریفان شوند.
سرویس ورزشی مهدآزادی/ وحید ارضی/ پس از اردوی تیم فوتبال ماشین‌سازی در گرجستان و بازگشت به تبریز، تمرینات این تیم در زمین چمن راه‌آهن ادامه می‌یابد تا با برگزاری اردوی قبل از آغاز لیگ برتر در خوزستان، خود را برای آغاز لیگ برتر آماده نمایند.
عصر روز یکشنبه به دعوت مدیر رسانه تیم ماشین‌سازی، خبرنگار روزنامه مهدآزادی در تمرین این تیم حضور یافت و از نحوه تمرینات این تیم و از صحبت‌های رسول خطیبی گزارش آماده نمود. یک بازی تدارکاتی در این تمرین با تیم شهرداری تبریز در نظر گرفته شده بود که نهایتا ماشین‌سازی توانست با نتیجه پنج بر صفر حریف دسته دومی خود را شکست دهد. در این بازی ابتدا حامد پاکدل در دقیقه ۲۲ گل اول ماشین‌سازی را که از اشتباه دفاع چپ و آخر شهرداری به دست آمده بود، به ثمر رساند و پس از آن در نیمه دوم حبیب گردانی از روی نقطه پنالتی گل دوم تیمش را به ثمر رساند و گل‌های بعدی را سعید دقیقی دو بار و سامان نریمان جهان به ثمر رساندند.
این بازی با حضور پیشکسوتان فوتبال تبریز و تعداد زیاد هواداران در زمین چمن راه آهن انجام گرفت. حضور بازیکنان قدیم و جدید ماشین‌سازی در این بازی تمرینی اهمیت ویژه‌ای داشت و بازیکن گرجی ماشین‌سازی یعنی «کاها هادی» از چهره‌های برتر این بازی بود و مصدومیت زود هنگام آندو نیز از نقاط قابل توجه به شمار می‌رفت. در این بازی امیر کامدار و پیام صادقیان به علت مصدومیت بازی نکردند و بقیه بازیکنان در طول بازی به جز دروازه‌بان سوم و جوان تیم دقایقی به بازی پرداختند.
قبل از شروع این بازی گفتگویی با سرمربی تیم ماشین‌سازی انجام گرفت که در ادامه آمده است:
صحبت‌هایی ابتدایی با خوانندگان روزنامه مهدآزادی و عوامل این روزنامه:
خطیبی: با سلام، بنده بعد از صعود ماشین‌سازی به لیگ برتر و قبل از حضور در مسابقات لیگ یک از زحمات پرسنل روزنامه در مورد اخبار و انتقادهای سازنده‌ای که از تیم کرده بودید، جا دارد همین جا تشکر و قدردانی نمایم و از آنجائی که می‌دانم روزنامه مهدآزادی با تیراژ بالا و در سطح بین‌المللی و سراسری توزیع می‌شود، مایه مباهات برای بنده و شهر و استانمان می‌باشد و خیلی خوشحال هستم که اخبار ماشین‌سازی در این روزنامه منعکس می‌شود.
در ابتدای روزهای آغازین لیگ برتر جدید قرار گرفته‌ایم با توجه به داشته‌های تیم و پتانسیل موجود چه هدف و رتبه‌ای در لیگ برتر خواهید داشت؟
خطیبی: این سوال شما را باید با یک مثال جواب دهم. تیم‌های لیگ برتری همچون تراکتورسازی، گسترش، پرسپولیس، استقلال و غیره. … تیم‌هایی هستند که از قبل در لیگ برتر بوده‌اند و امروز با جذب ۶-۷ بازیکن تیم‌شان را تقویت نموده‌اند، ولی تیم ماشین‌سازی که از لیگ یک آمده با بازیکنان لیگ یکی این کار را انجام داده و قطعا سطح بازیکنان لیگ یک و لیگ برتر با هم فاصله دارد به طوری که بعضی وقت‌ها این فاصله خیلی زیاد است و ما بازیکنانی داشته‌ایم که فقط در لیگ یک می‌توانند بازی کنند. در این اثنی ما ۴ یا ۵ نفر از همین بازیکنان را حفظ کرده‌ایم و با تغییراتی نزدیک به ۹۰ درصد، کل تیم تغییر یافته است که این خود یک مدت زمان کافی می‌خواهد تا تیم به هماهنگی خوب برسد. تیم‌های لیگ برتری نظیر استقلال، تراکتور، پرسپولیس و غیره… کارشان خیلی راحت‌تر از ما می‌باشد و ما هم سعی خواهیم کرد با تلاش‌های مجموعه و بازیکنان به هماهنگی کامل برسیم. از زحماتی که بازیکنان سابق در لیگ یک و عوامل شورای شهر، شهرداری و مدیریت برای تیم کشیده‌اند قدردانی می‌کنم و تلاشمان این خواهد بود تا به نیتی که داریم و مدنظر هواداران است، در انتهای لیگ برتر دست یابیم.
در مورد دروازه‌بان که یک پست مهم می‌باشد چه تصمیماتی دارید، با وجود مهدی اسلامی که یک دروازه‌بان خوب می‌باشد آیا برای این پست که نیاز به تقویت است، بازیکنی جذب خواهد شد؟
خطیبی: ما نزدیک به ۵۰ دروازه‌بان را آنالیز کرده‌ایم که در اردوی گرجستان، اردبیل و تبریز در تمرینات حضور یافته بودند و یا فیلم بازی‌هایشان را دیده‌ایم و در نهایت با تصمیمات مربی دروازه‌بانمان به این نتیجه رسیدیم که با دو دروازه‌بان تراز اول یعنی مهدی اسلامی و «فرناندز» که دروازه‌بان تیم «لاکرونیا» بوده و به علت لغو پروازشان نتوانستند امروز در تبریز حضور داشته باشند به توافق برسیم، با فرناندز قراردادمان نهایی شده فقط دو مورد کوچک مانده است که آنهم انشاا… با حضور خودشان در تبریز و تیم حل خواهد شد، روز سه‌شنبه در تبریز حضور یابد. البته همانطور که شما هم اشاره کردید آقای اسلامی یکی از بهترین دروازه‌بانان لیگ یک بوده که زحمات زیادی برای تیم ما کشیده است.
در سایر پست‌ها از قبیل خط دفاعی- هافبک و یا حمله گزینه دیگری دارید و بازیکنی جذب خواهد شد؟
خطیبی: ما الان در این پست‌ها تکمیل، تکمیل هستیم و یک جای خالی نیز داریم و البته در نیم فصل هم قانونی وجود دارد که می‌توان هفت نفر بازیکن را جابجا کرد. ولی نیازی در این مورد نداریم و تا هفته چهارم هم نقل انتقالات ادامه خواهد داشت و خدای نکرده اگر ضعفی هم داشته باشیم می‌توانیم در این چهار هفته پوشش دهیم.
در مورد هواداران تیم ماشین‌سازی که خاص می‌باشند چه خواسته و نظری دارید؟
خطیبی: در تبریز یک جوی از سوی افراد غیرفوتبالی که سروکاری با فوتبال ندارند به راه انداخته شده و خارج از استان نیز کارهایی انجام می‌گیرد که طرفداران خونگرم آذربایجان را تحت شعاع قرار داده است و حتی یک لینک راه‌اندازی شده که تمام مصاحبه‌های افراد و اخبار گوناگون در آن لینک گذاشته می‌شود و از سوی افراد معلوم‌الحال اداره می‌شود که این لینک سم فوتبال تبریز و آذربایجان می‌باشد و همیشه صحبت‌های حاشیه‌ای را منعکس می‌کند که هواداران نیز از روی ناآگاهی از این لینک استفاده می‌کنند که تاثیر بدی روی آنها می‌گذارد. از طرفی افراد تیم‌های حریف برای سوءاستفاده از اثرات مخرب این لینک با آنها همکاری می‌کنند تا در بین هواداران فوتبال تبریز دو دستگی ایجاد کنند، امیدوارم با هوشیاری و آگاهی هواداران واقعی با حمایت از سه تیم تبریز نقشه‌های شوم آنها را نقش بر آب کنند و از طرفی مواظب باشیم که فریب این حاشیه‌سازها را نخوریم.
در مورد بازی تدارکاتی امروز توضیحاتی بدهید؟
خطیبی: حریف امروز ما تیم شهرداری تبریز می‌باشد که از بازیکنان بومی استان و تبریز می‌باشند، خودی هستند و برای هماهنگی بیشتر در بین بازیکنانمان در نظر گرفته شده که این بازی انجام یابد.
تا شروع لیگ چند روز بیش نمانده است، چه مشکلات و مسایلی تاکنون حل نشده باقی مانده است که می‌توان، تا با حل آنها شروع خوبی داشته باشید؟
خطیبی: ما مشکلاتی زیادی داریم تا الان که با شما صحبت می‌کنم تسویه لیگ یک اکثر بازیکنان انجام نیافته و بنده و سایر اعضای کادر فنی و بازیکنان بدون هیچ دریافتی در تمرینات حضور یافته‌ایم و این هم به خاطر عشق و علاقه‌ای است که ما نسبت به تیم ماشین‌سازی داریم و از تمامی بازیکنان که آمده‌اند و امضاء کرده‌اند بی‌نهایت تشکر می‌کنم، یک هفته مانده به آغاز لیگ امیدوارم تمامی مشکلات حل و فصل شود چون با این شرایطی که داریم قطعا به مشکل خواهیم خورد و من از این بابت خیلی نگرانم.
به عنوان آخرین سوال که خیلی مهم است در مورد محل برگزاری مسابقات ماشین‌سازی در لیگ برتر چه توضیحاتی دارید؟
بازی‌های تیم ماشین‌سازی مانند تیم تراکتورسازی باید در ورزشگاه یادگار امام برگزار گردد، چون از لحاظ تماشاگر غیر از این ورزشگاه، استادیومی نمی‌تواند تماشاگران پرتعداد این دو تیم را ساپورت کند. در لیگ یک برای بازی‌های ماشین‌سازی ۴۰ هزار تماشاگر می‌آمدند و الان که ماشین‌سازی در لیگ برتر حضور دارد طبیعی است که تماشاگران زیادی خواهند آمد و لازم است که بازی‌های این تیم بعد از اصلاح چمن یادگار امام در این ورزشگاه انجام شود. در هر صورت هر تصمیمی که از مقامات استانی گرفته شود ما موظف به عمل آن هستیم و هر چه صلاح استان و شهر باشد ما تابع تصمیمات و دستورات هستیم.
کاری که آقای نظمی برای ارتقاء سطح چمن و سایر مشکلات استادیوم یادگار امام انجام داده‌اند قابل ستایش و قدردانی است، یک کار تاریخی و ماندگار می‌باشد که سال‌های سال از آن به نیکی یاد خواهد شد. شاید تیم ما و تراکتورسازی در هفته‌های اول به علت آماده نبودن زمین یادگارامام با مشکلاتی مواجه باشیم ولی در عوض در فصل‌های آتی، دیگر مشکل زمین نخواهیم داشت و حداقل تا ۱۵ سال آینده زمین یادگار امام به قولی بیمه خواهد شد.
و صحبت‌های پایانی این مصاحبه:
من از تمامی تماشاگران و طرفداران و دلسوزان فوتبال تبریز تشکر ویژه دارم. چه در تراکتورسازی چه در گسترش و چه الان که در ماشین‌سازی حضور دارم تا کنون بنده را تنها نگذاشته و مورد لطف و محبت خودشان قرار داده‌اند و از تمامی دست‌اندرکاران رسانه‌های واقعی به ویژه اعضای روزنامه مهدآزادی قدردانی می‌کنم. از آقای مذهب‌تعالی مدیر رسانه‌ای تیم، همچنین از آقای سیدمحمد علوی سرپرست سابق و آقای موحد که پارسال به خاطره ماشین‌سازی سلامت‌شان به خطر افتاد و امیدوارم که هر چه زودتر با بهبودی کامل در کنار تیم حضور داشته باشند، تشکر می کنم.
و یک تشکری هم از هیئت فوتبال تبریز داشته باشم که در سال‌های گذشته و بویژه امسال بدون هیچ مسئله‌ای ورزشگاه باغشمال (تختی) را در اختیار تیم ماشین‌سازی گذاشتند و از تمامی کسانی که اسامی آنها از یادم رفته‌اند عذر می‌خواهیم و آرزوی سلامتی برای شما، همکارانتان و خوانندگان روزنامه وزین مهدآزادی دارم.

همچنین ببینید

تیم ملی فوتبال ایران گام اول را محکم برمی دارد

پس از مدت ها بالاخره تیم ملی ایران و تیم ملی قطر امروز در ورزشگاه آزادی …

یک دیدگاه

  1. تشکر ازمهد ازاذی به ویزه از خبرنگار ورزشی. واز اقای خطیبی