نگاهی به فیلم «کفشهایم کو؟»

فیلم سینمایی «کفش هایم کو؟» نوزدهمین ساخته کیومرث پوراحمد است. «کفش هایم کو؟» فیلمی در ارتباط با تبعات مهاجرت و بیماری آلزایمر است.
۹۰ دقیقه – اجتماعی
کارگردان:کیومرث پوراحمد
تهیه کننده:سید علی قائم مقامی
بازیگران: رضا کیانیان، رویا نونهالی، مجید مظفری، مینا وحید، بهاره کیان‌افشار و شقایق فراهانی
خلاصه داستان:
حبیب کاوه کارخانه دار قدیمى مبتلا به بیمارى آلزایمر است.
خانواده اش او را ترک نموده اند اما با بازگشت دخترش به ایران اتفاقاتى مى افتد.
یادداشت کیومرث پوراحمد، کارگردان فیلم در باره فیلم سینمایی «کفش هایم کو؟»:
«انگیزه اولیه من برای ساخت این فیلم مطرح کردن بیماری آلزایمر برای خانواده هایی است که اعضای خانواده شان با چنین بیماری دست و پنجه نرم می کنند. می خواستم که آنها بیشتر با وجوه این بیماری آشنا شوند و بدانند که چطور باید در برابر عزیزانشان رفتار کنند. البته این موضوع بر بستر یک داستان خانوادگی پر تنش مطرح شد.»
به گفته کیومرث پوراحمد فیلم «کفش هایم کو؟» هیچ ارتباطی با فیلم «شب یلدا» ندارد.قرار بود باران کوثری در فیلم «کفش هایم کو؟» بازی کند اما به علت تصادفش نتوانست و مینا وحید جایگزین او شد، کیومرث پوراحمد در این مورد گفت: «از روز اول قرار بود این نقش را باران کوثری بازی کند اما بعد از آن تصادف هولناکی که اتفاق افتاد، عملا حضور او منتفی شد. تا این که آقای قائم مقامی درباره بازیگر جدیدی در فیلم علیرضا رئیسیان با من صحبت کرد. وقتی او به دفتر ما آمد، عین این بود که بیتا (بازیگر فیلم کفش هایم کو) صبح از آمریکا آمده باشد.».
سایر عوامل:نویسندگان:
کیومرث پوراحمد و فرید مصطفوی/ مدیر تولید: سیدعلی قائم‌مقامی مدیر فیلمبرداری: علیرضا زرین‌دست/. طراح صحنه و لباس: مجید میرفخرایی/ طراح چهره پردازی: مهرداد میرکیانی/ صدابردار: آرش برومند/ دستیار اول و برنامه‌ریز: ایمان توکلی/ آهنگساز: فردین خلعتبری/عکاس: مهدی حیدری/ مدیر تدارکات: حسین روزبهانی/ مدیر صحنه: امیرعباس دهقانی/ منشی صحنه: محسن بهاری
پخش:رسانه فیلمسازان

همچنین ببینید

امکان مینا روی پرده سینما ها

۱۰۰ دقیقه – سیاسی اجتماعی کارگردان:کمال تبریزی تهیه کننده:منوچهر محمدی بازیگران: میلاد کی مرام، مینا …