«رخ دیوانه» در جشنواره «وارنا» بلغارستان

فیلم «رخ دیوانه» کار ابوالحسن داودی در بیست و چهارمین جشنواره «وارنا» بلغارستان به نمایش در می‌آید.
این فیلم در بخش رقابتی این دوره از جشنواره «وارنا» که از تاریخ ۲۷ آگوست تا ۲ سپتامبر ( ۶ تا ۱۲ شهریور) برگزار می‌شود، نمایش خواهد داشت.
قرار است این فیلم روز ۳۰ آگوست (۹ شهریور) در این جشنواره اکران شود و بیتا منصوری تهیه‌کننده آن همراه با داودی کارگردان این اثر در جشنواره حاضر خواهند بود.
«رخ دیوانه» سال ۹۳ در سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر به نمایش درآمد و به عنوان بهترین فیلم از نظر داوران و مردم شناخته شد و سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی جشنواره را نیز دریافت کرد.
این فیلم با بازی طناز طباطبایی، بیژن امکانیان، صابر ابر، نازنین بیاتی، گوهر خیراندیش، ساعد سهیلی، امیر جدیدی، سحر هاشمی، فرنوش آل‌احمد، داستان چند جوان است که در یک قرار اینترنتی با یکدیگر آشنا شده و به دنبال یک شوخی و شرط بندی در مسیری پیچیده و دلهره‌آور می‌افتند، مسیری که درک جدیدی از زندگی و اجتماع را برای هرکدامشان رقم می‌زند.
داستان فیلم:
چند جوان بی کار در یک گروه در اینترنت با یکدیگر آشن
ا می شوند و این آشنایی سبب می شود آنها با یکدیگر قرار بگذارند و شوخی های مختلفی انجام دهند. اما این شوخی ها و تصمیم های نابخردانه منجر به بروز اتفاقی می شود که…
نظر عوامل فیلم ؟
طناز طباطبایی: « از لحاظ ریتم به حال و هوای امروز ما نزدیک است و اساسا با فیلمنامه خیلی جذابی طرف هستیم، فیلمنامه یک بستر قصه‌ اصلی دارد و مجموعه ای خرده داستان و در مجموع تماشاگر را ارضاء خواهد کرد. در حال حاضر بازار فیلم‌های اروپایی زیاد شده است با این وجود می‌توانم به جرات بگویم فیلم ما از استانداردها چیزی کم ندارد و من به این فیلم امیدوار هستم. »
ابوالحسن داوودی : « خوشحالم که دوستانی باعث شدند ما شش سال بیکار باشیم و درباره ساخت فیلم تحقیق و تفحص کنیم تا به فیلمی خوش ساخت برسیم. »
کارن همایونفر ( آهنگساز) درباره ساخت موسیقی فیلم اظهار داشت: ساخت موسیقی این فیلم، بعد از تجربه من و آقای داوودی در فیلم زادبوم، اتفاق افتاد و البته دقیقا نمی دانستیم که به کدام سمت برویم اما تصمیم داشتیم که موسیقی ساخته شده، همراه با نسل جوان باشد و در نهایت به یک بافت رنگی از موسیقی رسیدیم که این روزها بسیار شنیده می شود. ترانه پایانی فیلم هم به خوانندگی کاوه آفاق انتخاب آقای داوودی بود که به خوبی روی فیلم نشست.
نکات مثبت فیلم ؟
« رخ دیوانه » برخلاف اغلب آثار سینمای ایران، قصه گو است و داستانی به روز را تعریف می کند. داستان افرادی که در اینترنت با یکدیگر آشنا می شوند و قرارهای عجیب و غریب می گذارند.
فیلم روایتی غیر خطی دارد که باعث جلوگیری از خستگی تماشاگر می گردد. این روایت غیر خطی با تسلط خوبی روایت شده اما بی ایراد هم نیست.
حرف آخر :
« رخ دیوانه » در اکران عمومی می تواند مخاطب خود را پیدا کند و ارتباط برقرار کردن با داستان کار چندان سختی نیست. فیلم یک قصه بروز دارد که می تواند مورد پسند نسل جوان قرار بگیرد. با اینحال فیلم مشکلات ریز و درشتی هم در فیلمنامه دارد که باعث می شود « رخ دیوانه » به استاندارد کامل یک اثر اجتماعی نرسد.

همچنین ببینید

امکان مینا روی پرده سینما ها

۱۰۰ دقیقه – سیاسی اجتماعی کارگردان:کمال تبریزی تهیه کننده:منوچهر محمدی بازیگران: میلاد کی مرام، مینا …