برد عجیب میهمانان در روز اول

بدترین شروع استقلال با منصوریان
استقلال ۱ – صنعت نفت ۲
تیم فوتبال نفت آبادان با گل های رضا نوروزی و حسین بغلانی نتیجه عجیبی مقابل استقلال گرفت و آبی پوشان را به انتهای جدول هدایت کرد.
استقلال با وجود آنکه در طول مسابقه هجومی بود، در دقایق پایانی دچار افت بدنی شد تا نفتی ها از این فرصت استفاده کنند و به ۲ گل برسند. در این بازی ابتدا علی قربانی (۶۸) برای استقلال گل زد اما رضا نوروزی (۸۶) و حسین بغلانی (۹۲ پنالتی) بازی را به سود نفتی ها عوض کردند تا روند بی شکستی شاگردان دست نشان در لیگ برتر ادامه داشته باشد.
ترکیب تیم استقلال تهران: مهدی رحمتی، هرائر مگویان، رابسون جانواریو، یعقوب کریمی(۷۰ -زکی پور)، وریا غفوری، امید ابراهیمی، بختیار رحمانی، خسرو حیدری (۸۱ – فرشید اسماعیلی)، جابر انصاری، کاوه رضایی و علی قربانی (۷۳ – آرش افشین) – سرمربی: علیرضا منصوریان
ترکیب تیم صنعت نفت آبادان: حسن هوری، علی عبدالله‌زاده، حسین بغلانی، فرشاد فرجی، مجتبی ممشلی (دقیقه ۷۶ – میلاد جهانی)، محمد پورمحمد، محمدزبیر نیک‌نفس، حکیم نصاری، گوی هیان کیم، امیر زلیکانی(۸۳ -رضا نوروزی)، محمد شادکادم – سرمربی: نادر دست‌نشان
شرح گل های بازی: (۱-۰) استقلال : سانتر فوق العاده یعقوب کریمی از چند بازیکن عبور کرد وبا دخالت بازیکنان اسبقلالدر تیر دو به قربانی رسید و این بازیکن با یک بغل پای دقیق دروازه صنعت نفت آبادان را باز کرد.
(۱-۱) صنعت نفت: شروع خوب حسن هوری به بازیکن تازه وارد صنعت نفت در دقیقه ۸۶ رسید و رضا نوروزی تنها ۳ دقیقه بعد از ورود به زمین از ضعف خط دفاع استقلال استفاده کرد و بعد از به هم ریختن مدافعان استقلال توپ را از بالای دستان مهدی رحمتی وارد دروازه کرد.
۲-۱(صنعت نفت): میلاد جهانی به عنوان دومین تعویض طلایی دست نشان از بازیکنان استقلال پنالتی گرفت تا بغلانی از روی نقطه پنالتی دروازه رحمتی را باز کند.
بهترین بازیکن: حسن هوری دروازه بان اندیمشکی نفت آبادان همچون بازی تراکتورسازی با نمایشی فوق العاده بارها دروازه تیمش را از فروریختن نجات داد تا مرد اول میدان باشد. در عین حال باید از حکیم نصاری و حسین بغلانی هم یاد کرد که از دلایل مهم برد نفتی ها در تهران بودند.
اتفاق ویژه: تیم فوتبال استقلال در ۵۰ سال گذشته ای که در تورنمنت های مختلف شرکت کرده هرگز چنین شروع ضعیفی نداشته است. البته آنها دراین بازی بهتر از دو مسابقه قبلی بودند اما افت ناگهانی قوای بدنی همه چیز را علیه منصوریان و شاگردانش کرد.
شرح بازی: وقتی رضا نوروزی به عنوان بازیکن تعویضی وارد زمین می شد هیچ کس تصور نمی کرد که او با بدن نه چندان تراشیده اش به سرعت دروازه سیدمهدی رحمتی را باز کند. اما این اتفاق کمی قبل از دقیقه ۹۰ رخ داد که آبی ها که برتری را از کف داده بودند ناگهان با روحیه ای ضعیف تر گل دوم را هم از حریف زردپوش و پرحرارت خود دریافت کنند. استقلال در این بازی حملات زیادی روی دروازه حریف ترتیب داده بود اما تنها یک بار به گل رسید. با این حال کسی تصور نمی کرد آنها با شکست زمین را ترک کنند … این سه مسابقه بدترین شروع ممکن را برای علیرضا منصوریان رقم زده است اما او باید با روحیه کار را ادامه دهد. تیم او می توانست پیروز میدان باشد اگر مثل همیشه فرصت سوزی در خط حمله و اشتباهات دفاعی آبی ها را آزار نمی داد. البته آنها بازی را به تیمی باختند که فعلا در لیگ شکست نخورده و در سه بازی یک گل خورده داشته است. تیمی به نام صنعت نفت آبادان که حالا مایه غرور و افتخار همه جنوبی هاست.
ذوب آهن بدون یحیی برد
فولاد ۰- ذوب آهن ۲
تیم فوتبال ذوب آهن در حالی که یحیی گل محمدی را روی نیمکت نداشت، با نتیجه ۲ بر صفر مقابل فولاد به برتری رسید تا دومین شکست خانگی شاگردان سعداوی رقم بخورد.
تیم های فولاد خوزستان و ذوب آهن اصفهان از ساعت ۲۰:۳۰ جمعه شب در ورزشگاه غدیر اهواز به مصاف یکدیگر رفتند و در نهایت فولاد دومین شکست خانگی خود را تجربه کرد. در این دیدار ذوب آهن اولین پیروزی خود را در لیگ شانزدهم در حالی به دست آورد که یحیی گل محمدی را روی نیمکت خود نداشت.
بازیکنان تیم فولاد خوزستان: مهرداد طهماسبی، عبدا… کرمی، محمد اهل شاخه، یوسف وکیا،، مهرداد جماعتی، اکبر ایمانی(۶۷-ایوب والی)، حمید بوحمدان، ماتیاس چاگو،محمود مطلق زاده(۵۶ -میلاد پاک پرور) ،عبدا… ناصری(۶۴-صابر حردانی) و بهرام رشید فرخی – سرمربی: نعیم سعداوی
بازیکنان ذوب آهن: رشید مظاهری، محمد نژادمهدی، وحید محمدزاده، مهدی مهدی پور، علی همام، مهرداد قنبری، سیدمحمدرضا حسینی(۷۹- دانیال اسماعیلی فر)، محمد ستاری، مهدی رجب زاده(۸۸- حجت حق وردی) ،احسان پهلوان و یاسر فیضی(۶۹-محمدرضا عباسی) – مربی: سید مجتبی حسینی
شرح گل ها: ( ۱- ۰ ذوب آهن): در دقیقه ۲۴ ذوب آهن از روی یک ضربه آزاد توسط مهدی رجب زاده از تیم فولاد خوزستان پیش افتاد.
(۲ – ۰ ذوب آهن): در دقیقه ۶۴ اشتباه وحشتناک محمد اهل شاخه مدافع تیم فولاد در دفع توپ، باعث شد توپ به سیدمحمدحسینی بازیکن جوان ذوب آهن برسد و او در موقعیتی تک به تک با طهماسبی گل دوم را وارد دروازه میزبان کند.
شرح بازی: دو تیم فولاد و ذوب آهن در شرایطی به مصاف هم رفتند که هردو امیدوار بودند اولین پیروزی خود در لیگ برتر شانزدهم را به دست آورند. فولاد که در هفته گذشته در آزادی پرسپولیس را متوقف کرده بود، مقابل چشمان هوادارانش امید زیادی به موفقیت داشت. از سوی دیگر ذوب آهن بدون حضور یحیی گل محمدی می خواست به نتیجه ای خوب در سومین مسابقه برسد. در نیمه نخست بازی چندان زیبایی را شاهد نبودیم. فولاد در این نیمه با احتیاط کار کرد اما روی اشتباهات فردی بازیکنان این تیم، ذوب آهن به گل رسید. در ادامه نیمه نخست اتفاق خاصی نیفتاد تا تیم اصفهانی برنده به رختکن برود.
در نیمه دوم فولاد برای جبران نتیجه به زمین آمد و توپ و میدان را نیز در اختیار داشت. شاگردان نعیم سعداوی تلاش زیادی کردند تا بتوانند به گل تساوی برسانند اما روی یک ضدحمله با اشتباه عجیب مدافعانش غافلگیر شدند و گل دوم را نیز دریافت کردند. حملات فولاد در این نیمه به اندازه ای زهر دار نبود که بتواند راهی به دروازه حریف پیدا کند. ضمن اینکه رشید مظاهری نیز عملکردی خوب داشت و چندین بار مانع از باز شدن دروازه ذوب آهن شد.
بهترین بازیکن: رشید مظاهری دروازه بان تیم ذوب آهن در بازی با فولاد عملکرد خوبی از خود برجای گذاشت. مظاهری در شرایطی که تیمش به دنبال پیروزی بود، موقعیت های خوبی را از بازیکنان فولاد گرفت تا بهترین بازیکن زمین معرفی شود .
بدشانسی یاران کاظمی؛ برد را تقدیم سایپا کرد
سیاه جامگان ۰ – سایپا ۲
شاگردان فرکی در بازی سوم خود توانستند با گل های مهدی ترابی و حامد شیری از سد سیاه جامگان بگذرند و به اولین پیروزی خود دست پیدا کنند.
سایپا در سومین بازی خود موفق به کسب اولین پیروزی شد، این در حالیست که مشهدی ها نیز در این بازی اولین شکست خود را متحمل شدند. شاگردان فرکی با به ثمر رساندن یک گل در هر نیمه، بازی را با دو گل به سود خود به پایان رساندند تا کسب اولین سه امتیاز خود را در خانه حریف و در شهر مشهد جشن بگیرند.
اسامی بازیکنان سیاه جامگان: آندره نازاریو، محسن آقایی، میثم حسینی، عباس کاظمیان( ۵۸ اصغر جعفری)، رضا شربتی، مصطفی احمدی، ایوب کلانتری، حمیدرضا علی عسگری، حسین بادامکی(۷۶ سعید مرادی)، روح ا… سیف اللهی(۴۶ رضا درویشی) و عباس عسگری – سرمربی: فرهاد کاظمی
اسامی بازیکنان سایپا: الساندرو، جونیور لوپز، سیامک کوروشی، سعید لطفی، حامد شیری، امید خالدی، روزبه شاه علیدوست، علی قلی زاده، مهدی ترابی(۸۹ علی زینالی)، مسعود حسن زاده(۴+۹۰ بهمن سالاری) و غلامرضا رضایی(۸۲ ابراهیم صادقی) – سرمربی: حسین فرکی
شرح گل ها: سیاه جامگان ۰ – سایپا ۱ (دقیقه ۴۱، مهدی ترابی): مهدی ترابی در یک صحنه عجیب اولین گل بازی را برای سایپا به ثمر رساند. در دقیقه ۴۱ مسعود حسن زاده در محوطه جریمه سیاه جامگان صاحب توپ شد که ضربه او با آندره لوییز مقابل پای عباس کاظمیان افتاد که تعلل این بازیکن در دفع توپ این فرصت را به ترابی داد تا با یک ضربه تکمیلی در کمال تعجب بازی را به سود سایپا کند.
سیاه جامگان ۰ – سایپا ۲ (دقیقه ۵۶، حامد شیری) : روی حرکت موثر احمد حسن زاده و خطای مدافع سیاه جامگان، سایپا صاحب یک ضربه پنالتی شد و حامد شیری این توپ را بر خلاف حرکت دروازه بان به گل دوم این تیم تبدیل کرد.
شرح بازی: سایپا در بازی سوم خود موفق به پیروزی شد، آنها در هر نیمه این بازی موفق به ثمر رساندن یک گل شدند و در نهایت دو بر صفر خود را به عنوان تیم برتر این بازی معرفی کردند.
بازی با حملات مشهدی ها آغاز شد این تیم در ده دقیقه ابتدایی یکی دو خطر را روی دروازه حریف به وجود آورد اما پس از فروکش کردن حملات این تیم، شاگردان حسین فرکی به پیش آمدند و این تیم را از کنار دروازه خود دور کردند، در لحظات میانی نیمه نیز هیچکدام از دو تیم موفق به ایجاد صحنه ای حساس و یا موقعیتی ویژه نشدند تا دقایق پایانی نیمه اول سربرسد و روی یک حرکت تیمی سایپایی ها موفق به فتح دروازه حریف شوند، گلی که در این نیمه به ثمر رسید حاصل حرکت موثر مسعود حسن زاده بود که با پی گیری ترابی باعث پیروزی تیم مهمان در این نیمه شد. پس از گل، مجددا سیاه جامگان میل به دروازه حریف کردند اما دو حمله این تیم که یک ضربه به تیر دروازه به همراه داشت برای میزبان کارگر نیفتاد تا شاگردان کاظمی بازی در نیمه اول را به تیم مهمان واگذار کنند.
اما در نیمه دوم و علی رغم تصور بر حملات پیاپی سیاه جامگان، این تیم نتوانست حملات موثری را روی دروازه حریف ایجاد کند و اتفاقا این سایپایی ها بودند که بازی روان تری را به اجرا گذاشتند و با حملات خود دروازه حریف را تهدید کردند و خیلی زود مزد بازی خوب خود را گرفتند، یک ضربه پنالتی و در نهایت گل دوم حاصل حملات ابتدای نیمه دوم سایپا بود.
پس از این گل مشهدی ها نتوانستند عملکرد مناسبی داشته باشند و البته در بعضی از دقایق بازی چیزی نمانده بود تا برای سومین بار دروازه خود را باز شده ببینند آنها در این نیمه یکی دو بار دروازه نارنجی پوشان را نیز تهدید کردند اما نتوانستند عملکرد مناسبی داشته باشند و به یک باخت خانگی تن در دادند و برای اولین بار در لیگ شانزدهم طعم تلخ شکست را چشیدند.
بهترین بازیکن: مسعود حسن زاده را می توان بهترین بازیکن این بازی دانست، مهاجم جدید سایپا در این بازی توانست روی هر دو گل تاثیر زیادی داشته باشد، البته حسن زاده در چند موقعیت نیز می توانست خود اقدام به باز کردن دروازه حریف کند اما این اتفاق نیفتاد. به جز حسن زاده می توان از علی قلی زاده و مهدی ترابی نیز به عنوان بازیکنان برتر این بازی نام برد. دو بازیکن جوان سایپا در این بازی توانستند به عنوان دو مهره کارآمد در تیم سایپا خودنمایی کنند.
اتفاق ویژه: نتیجه نهایی این بازی دو اتفاق را برای اولین بار در این فصل رقم زد، سیاه جامگان با شکست در این بازی برای اولین طعم شکست را در لیگ برتر چشیدند و سایپا نیز با این پیروزی، اولین سه امتیاز خود را در لیگ فعلی به دست آوردند تا هر دو تیم نتایج مشابه یک پیروزی، یک شکست و یک تساوی را کسب کرده باشند.

همچنین ببینید

تیم ملی فوتبال ایران گام اول را محکم برمی دارد

پس از مدت ها بالاخره تیم ملی ایران و تیم ملی قطر امروز در ورزشگاه آزادی …