ارائه خدمات مَسترکارت به ایرانی‌ها امکانپذیر شد

به مناسبت هفته دولت پروژه‌های نرم‌افزار یکپارچه مبادله پستی، سامانه هوشمند همراه، ویژن کارت ایرانیان و تمبر طلا و نقره حکیم ابوالقاسم فردوسی رونمایی شد.
با افتتاح نخستین پروژه‌های وزارت ارتباطات در هفته دولت از «ویژن کارت ایرانیان» برای ارائه خدمات مسترکارت به ایرانی‌ها و سومین تمبر یادبود طلا و نقره رونمایی شد.
نخستین پروژه‌های وزارت ارتباطات در هفته دولت در بخش پست افتتاح شد.
در این مراسم، وزیر ارتباطات، قائم مقام وزیر صنعت، معاون وزیر اقتصاد و خانواده شرکت پست حضور داشتند.
حسین مهری مدیرعامل شرکت پست در این مراسم مهمترین اتفاق اخیر در حوزه پستی را ملی شدن شرکت پست اعلام کرد و گفت: با این اقدام، شرکت پست از بلاتکلیفی ۱۰ ساله خارج شده است.
مهری همچنین در تشریح نرم افزار یکپارچه مبادله پستی گفت: این نرم افزار در ۶۵۰ شهرستان راه‌اندازی شده که سرعت ارسال مرسولات را افزایش می‌دهد و پیش از رسیدن مرسوله به مراکز مبادله، اطلاعات را ارسال می‌کند و کاهش مصرف کاغذ از دیگر مزیت‌های این نرم افزار است.
مدیرعامل شرکت پست همچنین در مورد سامانه هوشمند همراه توضیح داد: با این سامانه، تمامی موزعین پستی مجهز به گوشی‌های هوشمند نامه‌رسانی شده‌اند و گیرنده و فرستنده دارنده کد ۲۰ رقمی رهگیری می‌تواند مرسوله را در مسیر پیگیری کند.
وی ارائه ویژن کارت ایرانیان را از دیگر پروژه‌های جدید شرکت پست اعلام کرد و توضیح داد: پس از برجام نیاز به تراکنش مالی احساس می‌شد که از طریق قرارداد شرکت پست با شرکت ویژن کارت ایرانیان از این پس مستر کارت در ایران توزیع می‌شود.
مهری ادامه داد: این مستر کارت‌ها اکنون در دو واحد پستی ارائه می‌شوند و از ابتدای هفته دولت در ۱۵۵ واحد پستی توزیع خواهند شد. سقف اعتبار این کارت‌های پیش‌پرداخت روزانه ۱۰ هزار دلار است که در تمامی کشورهای پذیرنده مسترکارت قابل خرید است.
مهری در بخش دیگری از سخنان خود جزئیات تمبر یادبود طلا و نقره فردوسی را تشریح کرد و گفت: پیش از این دو تمبر با تصویر حضرت امام خمینی (ره) و تصویر حافظ از جنس طلا و نقره تولید شده بود که تمبر فردوسی سومین تمبر از سری تمبرهای یادبود شرکت پست است.
وی خاطرنشان کرد: ثبت نام برای این طرح از ۲۵ مردادماه از طریق سایت شرکت پست در سایت EBazar برای تعداد ۶۶۰۰ تمبر آغاز خواهد شد.
وی ادامه داد: دو تمبر یادبود قبلی از جنس نقره به قیمت ۱۱۰ هزار تومان و از جنس طلا به قیمت ۲۲۰ هزار تومان عرضه شده بودند که قیمت تمبر فردوسی به زودی مشخص خواهد شد.
در ادامه این مراسم محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به تصویب اساسنامه شرکت ملی پست گفت: بعد از هفته دولت پروانه دو اپراتور خصوصی پستی را ارائه خواهیم کرد و پیرو این تغییرات، معاونت امور پستی در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ایجاد خواهد شد.

همچنین ببینید

کاغذ ضدجعل اسکناس، در کشور تولید می شود

محققان پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران موفق به تولید کاغذهای نانو ساختار با خاصیت ضدجعل …