آثار برتر جشنوارۀ تئاتر کوتاه ارسباران معرفی شدند

تعداد ۲۱۲ اثر از ۲۶ استان کشور به دبیرخانه دهمین جشنواره سراسری تئاتر کوتاه اهر(ارسباران) ارسال شد و درنهایت ۲۳ اثر توسط هیئت‌داوران جهت نمایش انتخاب شد که شامل ۱۲ اثر صحنه‌ای، چهار اثر آیینی، سنتی و میهمان و هفت اثر خیابانی بود .
مهدآزادی به نقل از روابط عمومی اداره کل ارشاد و فرهنگ آذربایجان شرقی- پس از سه روز نمایش آثار صحنه‌ای و خیابانی هیئت داوران با اعلام منتخبان به دهمین جشنواره سراسری تئاتر کوتاه اهر خاتمه دادند .
آرای هیئت‌داوران بخش خیابانی دهمین جشنواره سراسری تئاتر کوتاه ارسباران(اهر)؛ به طراح بروشور نمایش(کوچ) آقای (بهنام کاوه) از آبادان، طراح موسیقی نمایش(کوچ) آقای (حسن خنفرلا) از آبادان، و طراح موسیقی نمایش(آیا کسی هست کار را تمام کند)آقای (سینا سراجی) از کرج، طراح صحنه (نمایش ریشه و تیشه) خانم (آرا محسنی) از شهرستان اهر، طراح لباس نمایش(حکایت غریب) سرکار خانم(هاجر نوروزی)از شهرستان رشت و طراح لباس نمایش( به همین سادگی) سرکار خانم (پریوش فتاح زاده) از شهرستان مرند لوح تقدیر و جایزه نقدی اهدا شد .
در بخش بازیگری زن رؤیا جلیلی بازیگر نمایش (اوره ییم ییخیلیب قوللاریم اوسته) از ارومیه مقام سوم، زهرا حسین عرب بازیگر نمایش(خیابان،کوچه،خانه از اندیمشک و زینب قمری بازیگر نمایش(آیا کسی هست کارراتمام کند) از شهرستان کرج مقام اول این بخش را به دست آوردند .
در بخش بازیگری مرد هیئت‌داوران لوح تقدیر و جایزه نقدی خود را به جهت (کسب مقام سوم بازیگری مرد) به‌طور مشترک به بهنام کاوه بازیگر نمایش (کوچ) از آبادان و به احسان فلاحیان بازیگر(نمایش آیا کسی هست کار را تمام کند) از شهرستان کرج، مقام دوم بازیگری مرد به قاسم عیسی نژاد بازیگر(نمایش اوره ییم ییخیلیب قوللاریم اوسته) از ارومیه و احمد نخودیان از اصفهان مقام اول بازیگری مرد تقدیم کرد .
آتش تقی پور، مهدی لزیری و عباس شاه محمد زاده هیئت‌داوران بخش خیابانی دهمین جشنواره سراسری تئاتر کوتاه ارسباران(اهر) را تشکیل می‌دادند .
در بخش صحنه‌ای ابتدا هیئت‌داوران از حضور و بازی سه کودک خردسال به نامهای؛ نیما رواسجانی، زهرا کرد اهری و رسا رواسجانی به خاطر بازی در نمایش (سوسامیشام سو) از(اهر) با اهدای لوح و جایزه‌ی نقدی تقدیر به عمل می‌آورد .
ناصر کریمی نیک و آقای افق ایرجی به خاطر اجرای موسیقی صحنه‌ای زنده به نمایش وداع با اسلحه از اراک و اکبر محمدی کهریزه به موسیقی انتخابی نمایش دامغالی دنیز از نقده مقام های اول و دوم را کسب کردند .
نسیم عموزاده به خاطر طراحی صحنه نمایش سیزده صفر پنج از اهر، امین رجب پور از اهر به خاطر طراحی صحنه نمایش سوسامیشام سو با کسب مقام‌های اول و دوم لوح تقدیر و جایزه‌ی نقدی دریافت کردند.
معین جعفری از اهر به خاطر کارگردانی نمایش سیزده صفر پنج، اکبر محمدی کارگردان نمایش دامغالی دنیز از نقده و شهرام سلطانی به خاطر نمایش وداع با اسلحه از اراک و امین رجب پور به خاطر نمایش سوسامیشام سو از اهر به مقام‌های اول، دوم و سوم مشترک بخش کارگردانی دست یافتند .
هیئت‌داوران از میان نمایش‌های اجراشده با توجه به حساسیت موضوع و پرداختن به مسائل حیاتی زیست‌محیطی و ارائه‌ آن در قالب دراماتیکی جایزه بخش نمایش ویژه خود شامل تندیس جشنواره و لوح تقدیر به دو نمایش (سوسامیشام سو) از اهر و نمایش (دامغالی دنیز) از نقده اهداء کرد .
دکتر علی پویان، بابک نهرین و دکتر اردشیر صالح پور هیئت‌داوران بخش صحنه‌ای دهمین جشنواره سراسری تئاتر کوتاه ارسباران(اهر) را تشکیل می‌دادند .

همچنین ببینید

فاجعۀ منا، نقاب از چهرۀ خادمان ظاهری حرم برداشت

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: فاجعه تلخ و غم انگیز منا شهادت انسان های …