۶۳ واحدمسکونی به مددجویان آذربایجان‌شرقی تحویل داده شد

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان شرقی با بیان اینکه همزمان با هفته دولت ۶۳ واحد مسکونی با هزینه ای بالغ بر ۱۴ میلیارد و ۴۳۶ میلیون ریال به مددجویان نیازمند تحویل داده شد،گفت:از این تعداد، ۴۶ واحد مسکن روستایی و بقیه مسکن شهری بوده که به مددجویان تحت حمایت فاقد مسکن تحویل داده شد.
مهدآزادی به نقل از سایت خبری کمیته امداد- حسین دشتی از اهدای جهیزیه به ۲۰ نوعروس تحت حمایت شهرستان های هریس و آذرشهر در هفته دولت خبر داد و افزود: در طول هفته دولت کلاس های آموزشی برای دختران و پسران در آستانه ازدواج و زنان سرپرست خانوار شهرستان جلفا برگزار گردید.
وی برگزاری کارگاه های آموزشی قالی بافی برای ۲۶ مددجوی تحت حمایت کمیته امداد ورزقان و ۲۵ مددجوی کمیته امداد هشترود را از دیگر برنامه های این نهاد در هفته دولت عنوان کرد و افزود: همزمان با هفته دولت به ۲۰ نفر از مددجویان کمیته امداد آذرشهر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال وام اشتغال از منابع امدادی و بانکی پرداخت شد.
دشتی در ادامه با تاکید بر تامین مسکن امن و مقاوم برای مددجویان و نیازمندان اظهار کرد: رویکرد کمیته امداد ساخت و بهسازی مسکن مددجویی در مناطق روستایی، شهری و کمتر توسعه یافته است که اگر بتوانیم مشکلات مسکن مددجویان را مرتفع سازیم، بسیاری از مسائل آنان نیز بر طرف خواهد شد.
مدیرکل کمیته امداد آذربایجان شرقی با اشاره به رویکرد این نهاد برای توانمندسازی مددجویان تحت حمایت از طریق تامین مسکن آنان یادآورشد: تامین مسکن مددجویان به ویژه زنان سرپرست خانوار محرک خوبی برای توانمندسازی خانواده ها است.
دشتی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه طبق تفاهم نامه منعقد شده امسال ۸۰ واحد مسکونی برای مددجویان تحت حمایت این نهاد توسط بسیج سازندگی سپاه عاشورا احداث می شود،تصریح کرد:کمیته امداد با استفاده از ظرفیت و همکاری های بنیاد مسکن و بسیج سازندگی، عملیات احداث و بهسازی بافت های فرسوده مسکن مددجویان را در دستور کار خود دارد که این امر سرعت و کیفیت ساخت مسکن مددجویان را افزایش داده است.
وی با تاکید بر اینکه سال گذشته ۴۶۱ خانوار از مددجویان ساکن شهرهای استان با اجرای طرح های احداث و خرید مسکن صاحب خانه شدند،گفت: در این مدت بیش از ۵۲ میلیارد ریال، برای احداث و یا خرید مساکن مددجویان تحت حمایت این نهاد هزینه شد.
دشتی یکی از اقدامات مهم کمیته امداد آذربایجان شرقی را تعمیر و تکمیل منازل مددجویان عنوان و اضافه کرد: به همین منظور در سال ۹۴ منزل مسکونی چهار هزار خانوار تحت حمایت با بیش از ۳۱ میلیارد ریال هزینه تعمیر و تکمیل شد.
دشتی با اشاره به اینکه از ۷۰ هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان شرقی ۱۱ هزار خانوار فاقد مسکن هستند،تصریح کرد: منازل هفت هزار خانوار شهری و روستائی نیازمند تعمیر و شش هزار خانوار نیز دارای مسکن فرسوده هستند.

همچنین ببینید

فاجعۀ منا، نقاب از چهرۀ خادمان ظاهری حرم برداشت

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: فاجعه تلخ و غم انگیز منا شهادت انسان های …