ائل گلی نشان دهندۀ فرهنگ و تاریخ غنی تبریز است

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز تبریز با اشاره به اقدامات اخیر انجام یافته در پارک ائل گلی گفت: تعداد ۱۰۰ هزار بوته گل داوودی و کلم طی روزهای گذشته در سطح این پارک بزرگ تاریخی کاشته شده است.
مهدآزادی به نقل از روابط عمومی سازمان پارک ها و فضای سبز تبریز- محمدحسین حسن زاده با بیان اینکه تمام تلاش خود را جهت زیبایی هر چه بیشتر پارک ائل گلی بکار می بریم، اظهار داشت: ائل گلی تنها یک پارک معمولی با مختصات دیگر پارک ها نیست و به نوعی نشان دهنده فرهنگ و تاریخ غنی تبریز است.
حسن زاده ادامه داد: در ادامه گلکاری ها، همچنین نسبت به کاشت گل در فلاور باکس های سطح پارک از جمله باکس های خیابان ورزش، عوارضی ائل گلی ، اطراف تالار و…نیز جهت زیباسازی هر چه بیشتر محیطی اقدام شده است.
وی با اشاره به دیگر اقدامات انجام یافته در سطح پارک ، تصریح کرد: ترمیم مسیرها و بندکشی پله های خیابان ورزش ، لکه گیری آسفالت های ائل گلی در وسعت گسترده و سیمان کاری پله های ورودی دور استخر از جمله اقدامات عمرانی انجام یافته طی یک ماهه اخیر در ائل گلی است.
مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز تبریز افزود: در این بین فرم دهی و سم  پاشی ارقام ردیفی و زرشک ها و همچنین ادامه انجام عملیات هرس شاخه های خشک درختان سطح پارک ائل گلی نیز از مواردی است که در راستای زیبایی بصری هر چه بیشتر طبیعت این پارک انجام یافته است.
حسن زاده با اشاره به اقدامات انجام شده برای باغات الحاقی به ائل گلی نیز یادآور شد: هرس، پاکسازی باغات الحاقی به ائل گلی و خاکریزی و تسطیح در باغات الحاقی از طرف فلکه فردوس از جمله این موارد است.
وی افزود: پارکها و بوستان های شهری، محلی برای آسایش و امنیت اجتماعی و فرهنگی شهروندان هستند که سازمان پارک ها و فضای سبز تبریز برای بهبود هر چه بیشتر این بستر همواره در تلاش و تکاپو بوده است .
مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز تبریز ادامه داد: در این بین پارک بزرگ ائل گلی یکی از نقاط مهم گردشگری تبریز به خصوص در فصل تابستان به شمار می  رود از همین جهت سازمان پارک های تبریز با تلاش مضاعف جهت آماده سازی زیرساخت  های لازم برای پذیرایی از میهمانان و شهروندان گرامی همواره در تکاپو بوده است.

همچنین ببینید

فاجعۀ منا، نقاب از چهرۀ خادمان ظاهری حرم برداشت

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: فاجعه تلخ و غم انگیز منا شهادت انسان های …