کمک پنج میلیاردریالی خیرین برای رفع سوء تغذیه کودکان

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره)آذربایجان شرقی با بیان اینکه طرح همسفره در راستای رفع سوء تغذیه کودکان نیازمند زیر شش سال اجرا می شود، گفت: طی پنج ماهه سال جاری یک هزار و ۴۱۷ کودک زیر شش سال دچار سوء تغذیه از مساعدت پنج میلیارد و ۳۹۴ میلیون ریالی خیران استان بهره مند شدند.
مهدآزادی به نقل از سایت خبری کمیته امداد- حسین دشتی با اشاره به اینکه در سال ۹۴ بیش از ۱۱ میلیارد ریال برای رفع سوء تغذیه کودکان زیر شش سال توسط کمیته امداد استان هزینه شد،افزود: امسال سرانه سبدهای غذایی کمیته امداد به این کودکان از ۷۰۰ هزار یال به ۷۵۰ هزار ریال افزایش یافته است.
وی ضمن تاکید بر لزوم مشارکت خیران استان در طرح همسفره، ادامه داد: خیر بر اساس نیاز هر کودک، در ماه یک یا چند سبد غذایی که توانایی پرداخت آن را دارد،انتخاب و به صورت ماهیانه یا یکباره وجه معادل آن را واریز می کند.
دشتی از اجرای طرح همسفره در راستای جذب کمک های خیران برای کمک به درمان کودکان نیازمند دچار سوء تغذیه خبر داد و اظهار کرد: طرح همسفره در راستای تامین حداقل نیاز غذایی کودکان نیازمند زیر شش سال که سرپرستان آنها توانایی مالی کافی را ندارند اجرا می شود.
مدیرکل کمیته امداد استان در خصوص نحوه مشارکت خیران آذربایجان شرقی در این طرح گفت: خیران می توانند با مراجعه به سایت همسفره مبلغی را به میل خود انتخاب و به صورت یکباره یا ماهیانه در حساب مشخصی که برای این طرح در نظر گرفته شده واریز نمایند.
دشتی در خصوص نحوه واریز کمک ها در این طرح گفت: خیران می توانند با مراجعه به سایت مذکور مبلغی را به میل خود انتخاب و به صورت یکباره یا ماهیانه در حساب مشخصی که برای این طرح در نظر گرفته شده واریز کنند تا پس از جمع آوری در پایان هر ماه بین کودکانی که مورد حمایت مستقیم قرار نگرفته اند توزیع گردد..
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره)آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: ارایه خدمات بهداشتی و کمک به حفظ سلامت مددجویان به ویژه کودکان یکی از برنامه  های این نهاد است.

همچنین ببینید

فاجعۀ منا، نقاب از چهرۀ خادمان ظاهری حرم برداشت

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: فاجعه تلخ و غم انگیز منا شهادت انسان های …