ولایت فقیه قطب‌نمای حرکت انقلاب اسلامی است

امام جمعه مراغه با تاکید بر اینکه اهتمام مسئولان برای جلب مشارکت های مردمی در برگزاری آئین های مذهبی ضروری است، گفت: آئین های دهه امامت در سایه جلب مشارکت های مردمی هرچه با شکوه تر برگزار شود.
ایرنا- آیت ا… محمدتقی پورمحمدی در جلسه ستاد غدیر این شهرستان اهتمام آحاد مردم و مسئولان دستگاه ها و نهادها را دراین راستا خواستار شد و افزود: در این عید بزرگ ترویج و تبیین ابعاد مختلف واقعه غدیر و فرهنگ ولایتمداری باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی مبتنی بر ولایت فقیه و نشات گرفته از غدیر است و این مهم باید در بین اقشار مختلف جامعه و به ویژه جوانان بیش از پیش تبیین شود.
امام جمعه مراغه با اشاره به اینکه ولایت فقیه قطب نمای حرکت انقلاب اسلامی است، خاطر نشان کرد: اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی نیز برگرفته از اندیشه های متعالی فرهنگ غدیر، امام زمان (عج) و نائب بر حق اوست.
آیت ا… پورمحمدی به پیوستگی دهه امامت با دهه اول محرم اشاره کرد و افزود: آذین بندی ماه محرم و استقبال از عزاداری های حسینی باید به بعد از اعیاد دهه امامت موکول شود.
دبیر ستاد غدیر شهرستان مراغه نیز در این نشست با اشاره به عملکرد این ستاد در سال گذشته برنامه  ریزی برای برگزاری با شکوه آئین های دهه امامت در سال جاری را خواستار شد و گفت: در دهه امامت سال گذشته و در جهت تبیین فرهنگ غدیر در سطح جامعه ۳۰ برنامه متنوع در حوزه های فرهنگی و اجتماعی در این شهرستان برگزار شد.
حجت الاسلام اباصلت فیضی زاده افزود: برگزاری بیش از ۵۴۰ دقیقه برنامه رادیویی با حضور کارشناسان فرهنگی و مذهبی و تولید محتوای رسانه ای از دیگر اقدام های این ستاد در سال گذشته بوده است.
وی اظهار کرد: اجرای مسابقات وبلاگ نویسی و فراخوان مقالات در زمینه غدیر و نیز برپایی ایستگاه های فرهنگی و پخش نذورات به صورت صلواتی با همکاری اقشار مختلف مردم و دستگاه های اجرایی از دیگر برنامه های اجرا شده در دهه امامت و ولایت در این شهرستان بوده است.

همچنین ببینید

فاجعۀ منا، نقاب از چهرۀ خادمان ظاهری حرم برداشت

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: فاجعه تلخ و غم انگیز منا شهادت انسان های …