فاجعۀ منا، نقاب از چهرۀ خادمان ظاهری حرم برداشت

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: فاجعه تلخ و غم انگیز منا شهادت انسان های مومن و معتقدی که به دیدار خانه دوست رفته بودند را رقم زد چهره پلید و شیطان صفت آل سعود و دشمنی آنان با ملت شریف ایران را در این عمل جنایتکارانه به نمایش گذارد.
ایرنا- حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی شهیدی در پیامی به مناسبت سالگرد شهادت شهدای مظلوم فاجعه منا، ضمن همدردی با بازماندگان شهیدان معظم فاجعه منا و عرض تسلیت به آنان و همه ملت شریف ایران، یاد و خاطره این شهیدان را گرامی داشت.
در پیام معاون رئیس جمهوری آمده است: آنان که مظلومانه قربانی شدند و اگر چه رستگار و «عند ربهم یرزقون» اند اما ننگ آلودن دست به خون پاکشان بر دامان آل سعود نشست و نقاب از چهره خادمان ظاهری حرم برداشت.
شهیدی در این پیام می افزاید: چنانکه مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) در پیام اخیر خود به خوبی به این موضوع اشاره داشته و فرموده اند:« آنان که حج را به یک سفر زیارتی سیاحتی فروکاسته و دشمنی و کینه خود با ملت مومن و انقلابی ایران را در زیر عنوان «سیاسی کردن حج» پنهان ساخته اند، شیطان هایی خرد و حقیرند که از به خطر افتادن مطامع شیطان بزرگ، آمریکا، به خود میلرزند.»
وی ادامه می دهد: امروز رسوایی این جنایتکاران که از کودک کشی در یمن تا حمایت از تروریست های ددمنش در سوریه و عراق پروایی ندارند بر جهانیان آشکار شده است.
در این پیام نوشته شده است، در آستانه سالروز شهادت مظلومانه آن شهدای معزز، ضمن همدردی با بازماندگان محترم این شهیدان معظم و عرض تسلیت به آنان و همه ملت شریف ایران، یاد و خاطره مظلومیتشان را ارج می ‎نهیم.
شهیدی آورده است، از خداوند منان علو درجات آنان و تمامی شهیدان این مرز و بوم را مسئلت نموده، سرافرازی ملت شریف ایران بویژه خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران شریف را از حضرت حق خواستارم.
در جریان حج تمتع سال گذشته و در روز عید سعید قربان فاجعه منا رخ داد که به دلیل این فاجعه ۴۶۱ نفر از حجاج ایرانی به شهادت رسیدند.

Leave a Reply

Your email address will not be published.