صالحی: ایران بیمارستان هسته‌ای می‌سازد

رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه در حال حاضر ۲۵ رادیودارو داریم که به کشورهای دیگر هم صادر می‌کنیم، گفت: حجم صادرات ما در زمینه رادیودارو کم است و باید با رسیدن به تولید استاندارد بتوانیم به تمام کشوررهای دنیا رادیودارو صادر کنیم.
فارس- علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی در حاشیه دهمین همایش ملی نخبگان گفت: در حال تولید تعداد زیادی رادیودارو هستیم که این تولیدات براساس امکاناتی که داریم انجام می‌شود و باید امکانات جدیدی در چهارچوب استاندارد GMP ایجاد کنیم زیرا رادیوداروها باید براساس شیوه تولید استاندارد باشند تا بتوانیم صادرات داشته باشیم.
وی ادامه داد: تا چهار – پنج سال آینده می‌توانیم پروژه ۷۰-۶۰ میلیون یورویی در راستای رفع نیازهای کشور در صادرات رادیوداروها داشته باشیم.
صالحی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۲۵ رادیودارو داریم، گفت: به کشورهای مصر، عراق و کشورهای اطراف خودمان رادیودارو صادر می‌کنیم و بخشی از صادراتمان نیز به کشور آلمان است ولی حجم صادرات ما در حال حاضر کم است زیرا باید به GMP برسیم.
رئیس سازمان انرژی اتمی از ساخت بیمارستان هسته‌ای خبرداد و گفت: پروژه ساخت بیمارستان هسته‌ای تأمین مالی شده و با یک شرکت اتریشی در حال امضای قرارداد هستیم، همچنین در تفاهم‌نامه با وزارت بهداشت و شهرداری تهران قرار شده که در ماه‌های آینده شاهد کلنگ‌زنی بیمارستان هسته‌ای در بوستان ولایت باشیم.
به گفته صالحی، ساخت بیمارستان هسته‌ای تحول عظیمی را در تشخیص بیماری‌ها ایجاد می‌کند و در غرب آسیا چنین بیمارستانی با این شاخصه‌ها وجود ندارد.
وی با بیان اینکه در دنیا فعلاً فقط پنج کشور دارای چنین بیمارستان هسته‌ای هستند، اظهارداشت: به زودی هیئتی متشکل از پزشکان و پرستاران به اتریش اعزام می‌کنیم تا قبل از تکمیل بیمارستان آموزش‌های لازم را ببینند.

همچنین ببینید

لزوم اعطای تسهیلات اشتغال به افراد دارای مهارت

استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: اقداماتی که در حوزه توسعه اشتغال در مناطق روستایی و مناطق محروم …