عربستان از پشت به اسلام چاقو می زند

دبیر کل ‹مجمع جهانی بیداری اسلامی› گفت که دشمنان در ایجاد رقیب و مدل جایگزین ‹بیداری اسلامی› شکست خورده اند.
ایرنا- علی اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین المللی در ‹نهمین نشست شورای عالی مجمع جهانی بیداری اسلامی› در بغداد افزود که دشمنان با وجود ساماندهی
گروه های تروریستی نتواسته اند مدل جایگزین و رقیبی برای بیداری اسلامی ایجاد کنند.
وی اضافه کرد که پس از گذشت بیش از پنج سال از آغاز موج بیداری اسلامی و تشکیل ‹مجمع جهانی بیداری اسلامی› به تدبیر مقام معظم رهبری، دشمنان و معارضان بیداری اسلامی عملا نتوانسته اند حتی با سازماندهی گروه های تکفیری به عنوان رقیب و پیشبرد طرح های تجزیه گرایانه، تمام خواسته های خود را در زمینه مهار این موج عظیم محقق سازند.
ولایتی در این نشست که شخصیت ها، روحانیون و علمای دینی از ۲۲ کشور اسلامی حضور داشتند، افزود که هم اکنون انگیزه های جهادی در صفوف مردمی اعم از شیعه و سنی در سوریه و عراق دمیده شده و ملت های مسلمان سوریه و عراق را در کنار ارتش و نیروهای نظامی دو کشور مذکور جهت نابودی گروه های تکفیری در جبهه واحدی قرار داده و پیروزی های بزرگی نیز به دست آمده است.
مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل گفت که مطمئنا شکست داعش و سایر گروه های تکفیری در سوریه و عراق فرصت های بزرگی را برای جهان اسلام به وجود خواهد آورد و روح جهاد و اعتماد به نفس جهت مبارزه و مقابله با عناصر و گروه های افراطی، تکفیری و تروریستی از یک سو و پیشبرد بیداری اسلامی از سوی دیگر را بیش از پیش فزآینده خواهد کرد.
وی خاطر نشان کرد که برای مقابله با
گروه های تکفیری که درصدد فتنه انگیزی هستند، باید علمای دین و اندیشمندان تلاش مضاعفی برای رسوایی اندیشه های تکفیری کنند.
وی از پیروزی های بزرگی که در عراق و سوریه تحقق یافته ابراز خرسندی کرد و آن را ثمره پشتیبانی مردم از نیروهای مسلح خود دانست و گفت که
این گونه پیروزی ها روح عزت و غیرت و سربلندی را در ملت های مسلمان دو باره زنده می کند.
دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی ادامه داد که عراق از زمان سقوط رژیم صدام با چالش های مختلفی مواجه شد که آخرین آنها تهدید گروه تروریستی داعش بود، ولی ملت عراق توانست همه این چالش ها را پشت سر بگذارد و اکنون در آستانه جنگ موصل برای پایان دادن به وجود
تروریست ها قرار گرفته است.
مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل، به جنگ علیه مردم مظلوم یمن اشاره کرد و گفت که پایداری مردم این کشور ثابت کرد که راه حل یمن نظامی نیست.
ولایتی عامل بسیاری از فتنه انگیزی ها را
سعودی ها دانست و افزود که عربستان سعودی از طریق استفاده از پول و فتنه انگیزی در جهان اسلام، عامل بسیاری از بحران های منطقه است.
وی تاکید کرد که عربستان هم اکنون به دنبال ایجاد رابطه با رژیم اشغالگر اسراییل است که این امر به معنی از پشت چاقو زدن به اسلام می باشد.
دبیر مجمع جهانی بیداری اسلامی از ‹شیخ ابراهیم الزکزاکی› یاد کرد و گفت که شیخ زکزاکی بیش از یک سال است که در زندان نیجریه تحت شکنجه شدید قرار دارد و دولت این کشور هیچ تحرکی در این خصوص نکرده است.
وی مسئله فلسطین را همچنان مسئله اول جهان اسلام خواند و خاطر نشان کرد که جریان های تکفیری باعث شده تا کشورهای اسلامی از مقابله با دشمن صهیونیستی غافل بمانند.
مشاور مقام معظم رهبری در امور بین المللی تاکید کرد که قضیه فلسطین حاصل شش دهه خیانت برخی کشورهای عربی و اسلامی است که اکنون می خواهند مسیر مقابله با رژیم صهیونیستی را به سمت داعش و گروه های تکفیری منحرف کنند.

همچنین ببینید

لزوم اعطای تسهیلات اشتغال به افراد دارای مهارت

استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: اقداماتی که در حوزه توسعه اشتغال در مناطق روستایی و مناطق محروم …