مقابله با قاچاق در دستور کار پدافند غیرعامل قرار گیرد

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: در باب قاچاق و پیشگیری از آن صحبت‌های زیبایی صورت می‌گیرد ولی در عمل و در بازار شاهد کالای قاچاق فراوانی هستیم که این موضوع نیز در دستور کار پدافند غیرعامل قرار گیرد.
تسنیم- آیت ا… محسن مجتهد شبستری در دیدار اعضای ستاد پدافندغیرعامل آذربایجان شرقی که در بیت امام جمعه تبریز برگزار شد، با اشاره به اینکه در همه امور از جمله امراض جسمی، روحی و روانی جامعه و… پیشگیری مقدم بر درمان است اظهار داشت:
قطعاً عوارض نامطلوب با این پیشگیری بسیار کاهش می‌یابد.
وی با بیان اینکه در حکومت اسلامی مسئله پدافند غیر عامل باید بیش از سایر جوامع مورد توجه قرار گیرد، گفت: اسلام به آینده نگری توصیه کرده تا نگرانی‌های آینده پیش بینی شده و مردم و جامعه با آرامش روانی به زندگی خود بپردازند.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه برخی تهدیدات متوجه کشور است، دشمنان کینه‌ها و عداوت‌ها را با زبان بیان می‌کند افزود: دشمنان آنچه را که در ضمیر علیه کشور اقدام می‌کنند، بیش از بیان است و باید بسیار مراقب بود تا از هر زمینه مانع تحقق اهداف آن‌ها در ضربه زدن به کشور شویم.
امام جمعه تبریز، با بیان اینکه استکبار با تمام ابزار برای جنگ نرم با اسلام وارد عمل شده است، تصریح کرد: اگر جنگ بر سر آب و خاک باشد با مذاکرات و… ممکن است قابل حل شود ولی وقتی خصومت بر سر آرمان‌ها و ارزش‌ها باشد، دشمن کار خود را می‌کند و از مرام خود برای مقابله با اسلام بر نمی‌دارد، لذا تهدیدات فرهنگی جای مذاکره نیست و این موضوعات در جنگ نرم بسیار مهم‌تر از سایر مسائل است.
آیت ا… شبستری با اشاره به اینکه دشمن با تمام توان از فضای مجازی تا تحریم اقتصاد برای اسلام ستیزی استفاده می‌کند، ابراز داشت: در فضای مجازی چه فعالیتی داریم که بتوانیم مقابله کنیم؟ آنچنان که باید و شاید اقدامی نشده و اگر اقدامی هم شده بسیار ناچیز است.
وی با اشاره به اینکه جنگ روانی در فضای مجازی با جعل واقعیت و ایجاد شایعات بی اساس صورت می‌گیرد که پدافندغیرعامل در این حوزه نقش بسیار موثری دارد، گفت: باید از این ابزار منطق اسلام را توسعه داده و نهادینه کنیم.
نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه موضوع قاچاق معضلی برای کشور شده است، خاطر نشان کرد: در باب قاچاق و پیشگیری از آن صحبت‌های زیبایی صورت می‌گیرد ولی در عمل و در بازار شاهد کالای قاچاق فراوانی هستیم که این موضوع نیز در دستور کار پدافند غیرعامل قرار گیرد.
آیت ا… شبستری با بیان اینکه از نظر امنیت ظاهری وضعیت ایران بسیار بهتر از کشورهای دیگر هست و از این بابت شکرگزاریم ادامه داد: از نظر امنیت روانی، امنیت کم است که کار فرهنگی و اعلام آمادگی می‌خواهد تا فکر مردم راحت شود.
وی تصریح کرد: درست است که مشکلات اقتصادی داریم ولی باید امیدواری مردم به آینده کشور حفظ شده و برای بهبود اوضاع تلاش افزایش یابد تا امنیت روانی جامعه حفظ شود.

همچنین ببینید

لزوم اعطای تسهیلات اشتغال به افراد دارای مهارت

استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: اقداماتی که در حوزه توسعه اشتغال در مناطق روستایی و مناطق محروم …