بانک‌ها جوابگوی بخش تولید نیستند

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس با اشاره اینکه سیاست‌های بانکی کشور جوابگوی نیاز‌های واحدهای تولیدی نیست، گفت: بهره‌های بانکی برای تولید به صرفه نیست،هیچگونه سازگاری‌ با رونق تولید و اقتصاد مقاومتی ندارد.
نصرنیوز- محسن خادم عرب‌باغی در نشست جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و کارگروه رفع موانع تولید شهرستان جلفا با اشاره به اینکه اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به یک مدت زمان خاص و سال اختصاص ندارد، اظهار کرد:
اقتصاد فرهنگی عامل اصلی رشد و شکوفایی اقتصادی در دیگر بخش‌ها است که نهادینه شدن آن یک ضرورت اجتناب ناپذیر در جامعه کنونی است.
وی با اشاره به افزایش بهره وری و استفاده درست از زمان در مجموعه های تولید و دستگاه‌های اجرایی، بیان کرد: صرفه جویی و مصرف بهینه امکانات دولتی در راستای افزایش سرمایه گذاری و رونق اقتصادی از مصادیق بارز اقتصاد مقاومتی است.
وی افزود: نقطه شروع اقتصاد مقاومتی، سیاستگذاری برای اصلاح الگوی مصرف است. مصرف، تولید را جهت می‌دهد و این دو درکنارهم، جهت سرمایه گذاری را مشخص می‌کنند.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: در این راستا باید از واردات بی رویه کالا و خدمات جلوگیری کرد ونگرش تکثرگرایی و زیاده خواهی، فرهنگ مصرف گرایی و تجمل گرایی و اسراف را از میان برداشت.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس خاطر نشان کرد: حمایت از تولید موجب افزایش کارآفرینی، ایجاد اشتغال و در نتیجه ایجاد یک زنجیره اقتصادی مداوم و پایدار در راستای محقق شدن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی خواهد شد.

همچنین ببینید

ضرورت کاهش مصرف آب بخش کشاورزی برای احیای دریاچۀ ارومیه

معاون سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج وزارت جهاد کشاورزی بر کاهش مصرف آب بخش کشاورزی …