پروژه پارکینگ در محدوده ارک تبریز متوقف شد

به دنبال پیگیری‌های معاونت میراث فرهنگی و مذاکره با مقامات استانی و ارسال نامه به مسئولان «مصلی اعظم امام خمینی» تبریز و شهرداری این شهر، از سوی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان شرقی پروژه ساخت پارکینگ در حریم ارک علیشاه متوقف شد.
مهد آزادی به نقل از معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری- چندی پیش خاک‌برداری عمیق و احداث پارکینگ در عرصه خانه فتح‌ا…‌ و حریم مسجد علیشاه درحالی نگرانی کارشناسان، دوستداران و فعالان میراث فرهنگی را برانگیخته بود که برخی از دوستداران میراث فرهنگی تبریز نیز در نامه‌ای از معاونت میراث فرهنگی خواستار اقدام فوری برای جلوگیری از ساخت پارکینگ طبقاتی شدند.
محمدحسن طالبیان، معاون میراث فرهنگی کشور در این زمینه اظهار کرد: درحال حاضر هیئتی از کارشناسان به تبریز اعزام شده‌اند تا نتایج کامل گزارش‌ها به شورای عالی شهرسازی و معماری جهت حفاظت از این بنای ارزشمند تاریخی گرفته شود.
طالبیان پس از بررسی و پیگیری که در چند روز گذشته با مقامات آذربایجان‌شرقی داشت، خبر از توقف پروژه پارکینگ داد.
وی افزود: در چند روز گذشته با مقامات استانی تماس گرفته شد و نامه به مصلی و شهرداری از طرف مدیر استان ارسال شد و در حال حاضر پروژه احداث پارکینگ متوقف شده و هیئتی از کارشناسان نیز به تبریز اعزام شدند.
وی ادامه داد: گزارش کارشناسان پس از بررسی هفته آینده به شورای عالی شهرسازی و معماری ارسال می‌شود تا تصمیم دقیق و همه جانبه‌ای در جهت حفاظت از ارک علیشاه گرفته شود.

همچنین ببینید

کشاورزی باید از حالت سنتی به پیشرفته تبدیل شود

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان‌شرقی به همراه جمعی از مدیران بخش کشاورزی از مجتمع کشت …