لزوم تسریع در ارسال کمک های بشردوستانه به سوریه و یمن

وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران به درحال پیشرفت بودن روابط دو جانبه ایران و اسلواکی اشاره کرد و گفت: امکان گسترش روابط در دوران جدید وجود دارد، ضمن آن که لازم است زمینه‌های موجود همکاری را نیز تقویت کنیم.
ایرنا- محمدجواد ظریف در دیدار رئیس جمهوری اسلواکی افزود: همراه من یک هیئت بزرگ اقتصادی در زمینه‌های مختلف حضور دارد که می‌توانیم چشم انداز روابط دو جانبه را با حضورشان تقویت کنیم.
وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه زمینه برای سرمایه گذاری‌های مشترک فراهم است، گفت: همکاری‌های بانکی با ایران شروع شده و موانع روانی آن در حال برداشته شدن است.
ظریف با اشاره به شرایط منطقه‌ای اظهار داشت: در زمینه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی ما با اتحادیه اروپا همکاری و تبادل نظرهای خوبی داریم و جمهوری اسلواکی هم در این زمینه طرف خوبی برای رایزنی‌ها می‌تواند باشد.
وی افزود: معتقدیم اتحادیه باید نقش فعال تری در مسائل منطقه‌ای ایفا کند. اوضاع وخیم انسانی در سوریه و یمن ایجاب می‌کند همکاری‌ها برای ارسال کمک‌های بشر دوستانه تسریع شود و در این راه برای یافتن راه حل سیاسی آماده رایزنی نزدیکتر و بیشتر با اتحادیه اروپا هستیم.
رئیس جمهوری اسلواکی نیز در این دیدار ایران را یک کشور بزرگ خواند و افزود: ایران کشوری است که از لحاظ اقتصادی در منطقه پیشتاز است.
وی افزود: بسیار مشتاق توسعه و گسترش روابط دو کشور هستیم. روابط ایران و اتحادیه اروپا در مسیر درستی قرار دارد و روز به روز در حال توسعه و تعمیق است.
کیسکا با اشاره به توافق هسته‌ای میان ایران و قدرت‌های جهانی افزود: این توافق نشان داد که دیپلماسی همچنان می‌تواند دستاوردهای بزرگ به همراه داشته باشد.
وی با تاکید بر نقش مثبت ایران در منطقه خاطر نشان کرد ایران نقش ارزنده‌ای در ثبات و امنیت در منطقه خاورمیانه دارد.

همچنین ببینید

کشاورزی باید از حالت سنتی به پیشرفته تبدیل شود

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان‌شرقی به همراه جمعی از مدیران بخش کشاورزی از مجتمع کشت …