رونق اقتصادی تا پایان سال تحقق می یابد

رئیس جمهوری اسلامی ایران که برای انجام آخرین سفر دور اول سفرهای استانی خود به البرز سفر کرده است، در اجتماع عظیم مردم استان در ورزشگاه مخابرات کرج، گفت: وعده دولت درباره رشد اقتصادی پنج درصد در سال ۹۵ با همراهی مردم محقق خواهدشد.
ایرنا- حسن روحانی در سخنان خود در جمع با شکوه مردم استان البرز، گفت:  ما توانستیم در برابر تورم بی مهار و خطرناک اولین قدم  های مهم برای مهار آن برداریم.
وی تصریح کرد: آن روزی که ما کار را شروع کردیم و
تورم ۴۵ درصدی بود، وقتی می گفتیم روزی باید به تورم تک رقمی زیر ۱۰ درصد برسیم، عده ای به ما لبخند می زدند، لبخند تمسخر می زدند، می گفتند که تورم تک رقمی، چه آرزوهایی. برخی نیز می گفتند که آرزو بر جوانان عیب نیست که البته ما جوان که نیستیم، اما شما ملت با قدرت، شما کارآفرینان، شما کارگزاران، دانشگاهیان، کشاورزان، صنعتگران، روستائیان و شهرهای مختلف، کلانشهرها دست به دست هم دادیم و اسب تورم را مهار کردیم.
وی افزود: تورم را به یک رقمی رساندیم که این افتخار از آن ملت ایران است. به ما می گفتند از تورم توان گذشت، اما رکود قابل گذشتن نیست، اما امروز موج خوبی در کشور شاهد هستیم.
روحانی افزود: عده ای می خواهند مردم را به سمت یاس دعوت کنند، مردم ما آگاه و بیدار هستند. آمارها با ما سخن می گوید. در هفت ماه اول امسال ۴۹٫۶ درصد تسهیلات بانکی برای بخش صنعت، کشاورزی، خدمات برای حرکت به سمت تولید نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیشتر شده است.
وی خاطرنشان کرد: ۱۵ هزار واحد صنعتی متوسط و کوچک در طول این هفت ماه ایجاد شده است. از طرف همه استاندارهایی که با آنها صحبت می کنم، همه جا حرکت آغاز شده است. وعده ای که امسال به مردم دادیم که شکستن رکود است، شکستن خاموشی اقتصاد است، شروع رونق اقتصادی است محقق می شود. رشد پنج درصدی اقتصاد تا پایان امسال با کمک شمامردم تحقق می یابد.
رئیس جمهوری گفت: ما دشمنانی فراوانی پیش رو داریم و دوستان بسیار زیادی هم پشت سر، ما دشمنی مثل فقر پیش رو داریم، ما دشمنی به نام بیکاری داریم، دشمنی به نام رکود داریم که روبروی ما صف کشیده، ما دشمنی به نام تورم در روبروی خود می بینیم، ما دشمنی به نام قهر طبیعت، خشکسالی، کم آبی در سراسر کشور پیش رو می بینیم.
وی افزود: ما مشکلات زیست محیطی، گرد و غبار، ریزگرد، آلودگی هوا، آلودگی آب، زمین و محیط زیست را پیش روی خود داریم. ما خصم خارجی را هم پیش روی خود داریم. گاهی هوای نفس عده ای هم به عنوان بدترین دشمن انسانیت با دروغ، تزویر و بداخلاقی و تهمت در جامعه به عنوان دشمن جلوه می کنند.
روحانی گفت: ما انسجام، وحدت به عنوان قدرت بزرگ در کنار ما است. استعداد ایرانی به عنوان نعمت بزرگ کنار ما است. رهبری شجاع و آگاه در کنار ما است. اتحاد قوای سه گانه و نیروهای مسلح در کنار ما است. تلاش، کوشش و همه زحماتی که برای آبادانی ایران کشیده می شود به عنوان لشگر رحمت در کنار ما است.
رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: ما از روزهای بسیار سخت عبور کرده ایم. از دوران استبداد و استعمار عبور کرده ایم، از دوران هشت سال جنگ عبور کرده ایم. از تحریم با قدرت عبور کرده ایم، ما امروز در برابر این لشگریان صف کشیده، این ملت بزرگ ما هر روز پیروزی جدیدی را به دست آورده و به دست خواهد آورد.
وی ادامه داد: چه خبر بود که من دو روز پیش به بدرقه زایران اربعین حسینی در شلمچه رفتم ، شملچه اش ، چذابه اش و مهران اش الهی بود ، سیل جمعیت در حال حرکت به سمت کربلا است ندای حسین در روز عاشورا که در اوج غربت و تنهایی گفت  هل من ناصر ینصرنی .
وی ادامه داد: مردم امروز بعد از ۱۳۷۰ سال جواب حسین (ع ) را با دلاوری با صدای رسا لبیک می گویند، وقتی مردم نقاط ختلف ایران را در شلمچه دیدم همه فریاد می زدند لبیک یاحسین .
روحانی گفت: واقعا راهپیمایی مسلمانان و شیعیان از ایران و کشورهای مختلف و عراق چه عظمتی را در عشق مسلمانان و شیعیان به اهل بیت (ع )و خاندان رسالت در افکار عمومی سراسر جهان تلالو می کند.
وی ادامه داد: این همه ویزا ، تامین آن همه وسایل در نواز مرزی برای مردم از سال گذشته تا امسال همت بلندی می خواهد که نتیجه تلاش و فداکاری همه نیروها و عشق به امام حسین(ع ) است .
وی گفت :امیدوارم بزودی بتوانیم راه آهن ایران به راه آهن عراق متصل کنیم و مردم و زائران اربعین وعاشورا بتوانند به راحتی به عتبات بروند.
وی گفت: امام حسین (ع ) نمونه ای بودند که به ما نشان دادند هر کسی که همه سرمایه و همه عزیزان خود را در راحق فدا کند خدایی می شودو جاودانه خواهد شد وبرای همیشه در دل مردم جهان زنده می ماند.
وی گفت: امام حسین به ما نشان داد که چگونه در راه خدا فداکاری کنیم، عظمت و عشق به خدا به ما نشان داد، در آخرت هر شعبه از مردم به نام امامشان صدا می  زنند و امیدواریم که فریاد شیعیان حسین در آن روز بلند شود و همه زن ومرد در آن صف باشیم.

همچنین ببینید

احیای دریاچه ارومیه نیاز به همکاری بین‌المللی دارد

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، از بیان وضعیت دریاچه ارومیه در مجامع …