۱۱۰هزار میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی پرداخت شد

قائم مقام وزیرصنعت ، معدن و تجارت در امور تولید گفت: امسال تاکنون ۱۱۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای توسعه واحدهای تولیدی و صنعتی در سراسر کشور پرداخت شده است.
ایرنا- رضا رحمانی شامگاه سه شنبه در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان تکاب افزود: این تسهیلات در قالب طرح رونق تولید به ۱۶ هزار و ۲۰۰ واحد تولیدی راکد، نیمه فعال و فعال اعطا شده است.
وی اظهار کرد: تزریق سرمایه در گردش به واحدهای تولیدی و رفع موانع تولید از مهمترین دغدغه های دولت یازدهم
برای رونق تولید است.
رحمانی بیان کرد: به واحدهای تولیدی که ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و تاپایان سال به مرحله بهره برداری برسند تسهیلات مناسب پنج ساله پرداخت می شود.
وی با اشاره به انتخاب شهرستان تکاب به عنوان شهر هدف و آزمون اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی نیز گفت : اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی فرصت بزرگی برای توسعه و پیشرفت تکاب است و از این فرصت باید به نحو مطلوب استفاده شود.
رحمانی اضافه کرد: سند توسعه شهرستان تکاب برمبنای اقتصاد مقاومتی تنظیم شده و باید با تشکیل کارگروه های تخصصی زمینه اجرای سریع برنامه های اقتصاد مقاومتی با محور بهره برداری از معادن طلا و سنگ در تکاب فراهم شود.
وی ادامه داد: شهرستان تکاب ظرفیت های فراوانی در بخش معادن سنگ دارد و با بهره برداری بهینه از آنها این شهرستان به قطب تولید سنگ در کشور تبدیل خواهد شد.
رحمانی افزود: دستگاه های اجرایی شهرستان تکاب باید تمهیدات لازم برای حضور سرمایه گذاران در این شهرستان را فراهم کرده و همچنین گردش مالی معادن و واحدهای صنعتی و معدنی در منطقه هزینه شود.

همچنین ببینید

افتتاح ۵۰ پروژه در آذربایجان‌شرقی به مناسبت هفته جهاد کشاورزی

رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی از افتتاح ۵۰ پروژه کشاورزی همزمان با هفته جهاد کشاورزی …