۱۱۰هزار میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی پرداخت شد

قائم مقام وزیرصنعت ، معدن و تجارت در امور تولید گفت: امسال تاکنون ۱۱۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای توسعه واحدهای تولیدی و صنعتی در سراسر کشور پرداخت شده است.
ایرنا- رضا رحمانی شامگاه سه شنبه در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان تکاب افزود: این تسهیلات در قالب طرح رونق تولید به ۱۶ هزار و ۲۰۰ واحد تولیدی راکد، نیمه فعال و فعال اعطا شده است.
وی اظهار کرد: تزریق سرمایه در گردش به واحدهای تولیدی و رفع موانع تولید از مهمترین دغدغه های دولت یازدهم
برای رونق تولید است.
رحمانی بیان کرد: به واحدهای تولیدی که ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و تاپایان سال به مرحله بهره برداری برسند تسهیلات مناسب پنج ساله پرداخت می شود.
وی با اشاره به انتخاب شهرستان تکاب به عنوان شهر هدف و آزمون اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی نیز گفت : اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی فرصت بزرگی برای توسعه و پیشرفت تکاب است و از این فرصت باید به نحو مطلوب استفاده شود.
رحمانی اضافه کرد: سند توسعه شهرستان تکاب برمبنای اقتصاد مقاومتی تنظیم شده و باید با تشکیل کارگروه های تخصصی زمینه اجرای سریع برنامه های اقتصاد مقاومتی با محور بهره برداری از معادن طلا و سنگ در تکاب فراهم شود.
وی ادامه داد: شهرستان تکاب ظرفیت های فراوانی در بخش معادن سنگ دارد و با بهره برداری بهینه از آنها این شهرستان به قطب تولید سنگ در کشور تبدیل خواهد شد.
رحمانی افزود: دستگاه های اجرایی شهرستان تکاب باید تمهیدات لازم برای حضور سرمایه گذاران در این شهرستان را فراهم کرده و همچنین گردش مالی معادن و واحدهای صنعتی و معدنی در منطقه هزینه شود.

همچنین ببینید

لزوم اعطای تسهیلات اشتغال به افراد دارای مهارت

استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: اقداماتی که در حوزه توسعه اشتغال در مناطق روستایی و مناطق محروم …