هدف فتنه ۸۸ براندازی نظام بود

امام جمعه تبریز گفت: جشن های دهه مبارک فجر و بزرگداشت انقلاب اسلامی با رویکرد مردمی برگزار شود.
ایرنا- آیت ا… محسن مجتهد شبستری، دیروز(سه شنبه) در نشست سیاست گذاری دهه فجر و نهم دی افزود: برای کوری دشمنان انقلاب و نظام اسلامی باید جشن های بزرگداشت آن هر سال باشکوه تر از سال های قبل برگزار شود، البته این جشن ها باید هر چه بیشتر مردمی تر شود.
وی اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران به دلیل عمومیت و
فراگیری آن در بین مردم مبنی بر انقراض سلسله سلطنتی و رهبری مرجعیت تقلید با سایر انقلاب های جهان متفاوت است.
امام جمعه تبریز با بیان اینکه این انقلاب زمینه ساز انقلاب های دیگر در جهان شد، یادآوری کرد: انقلاب اسلامی به دلیل دامنه تاثیرگذاری آن فراموش شدنی نیست و برگزاری باشکوه جشن ۳۸ سالگی آن نشانه ماندگاریش است.
آیت ا… مجتهد شبستری، ادامه داد: راهپیمایی ۲۲ بهمن با رویکرد افزایش سالانه شرکت کنندگان در آن دال بر تعمیق ریشه های انقلاب و بزرگی آن است.
وی با بیان اینکه نهم دی نیز به تقویم روزهای ماندگار و تاریخی انقلاب اسلامی ایران تبدیل شد، گفت: ادعای تقلب و اعتراض به نتایج انتخابات در کشورهای دارای نظام دو حزبی مانند آمریکا عادی است ولی در کشور ما امکان پذیر نیست.
امام جمعه تبریز با اشاره به اینکه در انتخابات ۱۳۸۸ فاصله آرا ۱۰ میلیون رای بود، اظهار کرد: معترضان به نتایج انتخابات از راه های قانونی وارد نشدند و مردم را به خیابان ها کشیدند.
آیت ا… مجتهد شبستری، افزود: طبق شواهد و قراین معلوم شد بیگانگان در حوادث پس از انتخابات دست داشتند و بدنبال براندازی نظام بودند.
وی گفت: معترضان در روز عاشورا به مقدسات دینی، امام( ره) و رهبر اهانت کردند و مصادیق فتنه عیان شد.
امام جمعه تبریز با بیان اینکه طبق این مصادیق، رهبر خیلی بر فتنه تاکید دارند، یادآوری کرد: حرکت مردمی نیز در این راستا لازم بود و مردم تبریز با حرکتی عظیم هشتم دی ماه به خیابان آمدند.
آیت ا… شبستری افزود: این افتخار باید به عنوان «روز بصیرت و میثاق با ولایت» زنده بماند و این امر با برگزاری مراسم های سالانه میسر است.

همچنین ببینید

صنایع باید از اعتبارات بانک‌های خصوصی استفاده کنند

امام جمعه تبریز با بیان اینکه خروج اعتبارات بانک های خصوصی از استان آذربایجان‌شرقی اجحاف در …