تشکیل ستاد ملی گردشگری آذربایجان‌شرقی به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور

دبیر شورای سیاست گذاری تبریز ۲۰۱۸ گفت: رویداد مهم تبریز ۲۰۱۸ منحصر به تبریز نیست، بلکه یک اتفاق ملی است و باید نگاه به آن ملی باشد و از ظرفیت های ملی در راستای تحقق تبریز ۲۰۱۸ استفاده شود.
مهدآزادی به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی- مرتضی آبدار در جلسه شورای سیاست گذاری تبریز ۲۰۱۸ در محل استانداری با تشریح برنامه های تدوین شده از سوی این اداره کل عنوان کرد: انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸، در تمام تاریخ ایران و آذربایجان شرقی اتفاق مهم و منحصر به فردی است که باید از این ظرفیت در جهت رشد و ترقی شهر و استان بهره جست.
آبدار عنوان کرد: مقدمات تشکیل ستاد ملی گردشگری به ریاست معاون اول رئیس جمهور انجام شده است تا ظرفیت های استانی در قالب ملی نمود پیدا کند.
وی گفت: برای نیل به این منظور نقشه راهی تدوین شده و وظایف تمامی دستگاه های ذیربط در قالب کمیته های ویژه تبیین و در اختیار آن ها قرار گرفته تا همگی به صورت همسو برای پیشبرد اهداف تبریز ۲۰۱۸ گام بردارند.
دبیر شورای سیاست گذاری تبریز ۲۰۱۸ افزود: سه محور گردشگری در جهت بهره مندی هر چه بیشتر شهرستان ها از تبریز ۲۰۱۸ در نظر گرفته شده است که از این میان می توان به تبریز- مراغه و جنوب استان، تبریز- جلفا و شمالغرب استان و تبریز- کلیبر و جنگل‌های ارسباران اشاره کرد.
وی افزود: ایجاد ۱۰ موزه همچون موزه فرش، موزه مشاغل بازار جهانی تبریز، موزه صنایع دستی و …. را در برنامه های خود داریم.
آبدار با عنوان اینکه متولی دبیرخانه شورای سیاست گذاری تبریز ۲۰۱۸، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان است، اظهار امیداوری کرد که بتوانیم به طور شایسته این رویداد را هدف گذاری و راهبری نماییم.
آبدار گفت: به منظور اختصاص ردیف بودجه ویژه به تبریز ۲۰۱۸ جلساتی با نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار و پیشنهادات در این جلسات مطرح شده تا این امر در بودجه سال ۹۶ محقق گردد.
وی از دستگاه‌های ذیربط خواست تا اعتبارات فرهنگی سال جاری خود را به سمت تبریز ۲۰۱۸ سوق دهند تا مردم و افکار عمومی را بیشتر با اهمیت تبریز ۲۰۱۸ آشنا کنند.

همچنین ببینید

کشاورزی باید از حالت سنتی به پیشرفته تبدیل شود

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان‌شرقی به همراه جمعی از مدیران بخش کشاورزی از مجتمع کشت …