حقوق مستمری‌بگیران ۵ برابر شد

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با مثبت ارزیابی کردن مصوبه مجلس برای افزایش مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی، گفت: به طورحتم افزایش پنج برابری مستمری‌ها تحول‌آفرین است.
فارس- سلمان خدادادی در خصوص مصوبه مجلس مبنی بر طرح حمایت از شش میلیون نفر نیازمند اظهار داشت: این موضوع از پیشنهادات کمیسیون اجتماعی برای حمایت از مددجویان کمیته امداد و بهزیستی بود که در صحن علنی به تصویب رسید، به طور حتم مستمری مددجویان تحت‌پوشش کمیته امداد و بهزیستی که به طور مجموع شش میلیون نفر هستند باید به میزان یک چهارم حقوق مصوب کارگران رسمی کشور افزایش می‌یافت.
نماینده مردم ملکان درمجلس شورای اسلامی افزود: درحال حاضر مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی ۵۰ تا ۶۰ هزار تومان است که با این مصوبه در مجلس میزان مستمری‌ها از ابتدای سال ۹۶ به ۲۰۰ هزار تومان افزایش پیدا می‌کند، بنابراین با این افزایش مددجویان بهتر ازگذشته می‌توانند هزینه‌های زندگی خود را تامین کنند.
وی با بیان اینکه این مصوبه اقدام قابل قبولی برای حمایت از مددجویان بهزیستی و کمیته امداد است، تصریح کرد: خوشبختانه نمایندگان در اقدامی قانونی در برنامه ششم این افزایش مستمری مددجویان را به تصویب رساندند تا بتوان مشکلات مددجویان را کاهش داد.
این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه مستمری ۵۰ تا ۶۰ هزار تومان پاسخگوی نیازهای زندگی نیست، گفت: با مصوبه مجلس میزان مستمری به حد نرمالی افزایش پیدا می‌کند، به طور طبیعی با افزایش پنج برابری حل مشکلات مددجویان قابل قبول‌تر خواهد بود.
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، افزود: به طور حتم افزایش مستمری‌ها در زندگی مددجویان تحول آفرین خواهد بود.

همچنین ببینید

احیای دریاچه ارومیه نیاز به همکاری بین‌المللی دارد

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، از بیان وضعیت دریاچه ارومیه در مجامع …