برقراری مجدد آب، برق و گاز ۷۰ روستای آذربایجان‌شرقی

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه ۹۰ روستا در سیل اخیر در جنوب استان آسیب دیدند گفت: از این تعداد آب، گاز و برق ۷۰ روستا قطع شده بود که با تلاش نیروهای خدمت رسان، مجددا وصل شد.
ایرنا- اسماعیل جبارزاده در آیین شام غریبان جانباختگان این حادثه اظهار کرد: رئیس جمهوری نیز به کرات پیگیر حل مشکلات اهالی منطقه و آسیب دیدگان و سیل زدگان هستند و دولت با تمام توان در صدد رفع مشکلات پیش آمده است.
وی با اشاره به حضور پرشور مردم منطقه در مراسم تشییع جانباختگان این حادثه افزود: برگ زرین دیگری از حس نوع دوستی و هم دردی در روستای چنار نمود عینی یافت و از این پس برای فراموش نشدن یاد و خطره ۲۰ جان باخته این حادثه، در تمامی مکاتبات اداری با این روستا عدد ۲۰ در بالای نامه مرقوم می شود.
جبارزاده همچنین بیان کرد: در اطاعت از دستور و تاکید مقام معظم رهبری، رفع سریع و به موقع نیازها و مشکلات آسیب دیدگان را بر خود وظیفه می دانیم و در کمترین زمان ممکن به آسیب دیدگان کمک رسانی می کنیم.
وی به انتشار تصاویرکشف جسد دو نفر در تیمورلو در فضای مجازی و تلوزیون بیگانه که عنوان می شد نیروهای امدادرسان دولتی حضور ندارند و خود مردم اجساد را جستجو و کشف می کنند اشاره کرد و گفت: این بی انصافی و حرکات مغرضانه است زیرا نیروهای امدادی بلافاصله پس از حادثه در محل حاضر بودند.
وی اظهار کرد: بازسازی روستای چنار جزء اولویت ها است و تا قبل از فصل سرما تمامی واحدهای تخریب شده و آسیب دیده باید تکمیل و در اختیار خانواده ها قرار گیرد.
وی با اشاره به تصمیمات ستاد بحران که با حضور نماینده رئیس جمهوری اتخاذ شد افزود: ۶۰ قطعه از اراضی دولتی در اختیار اهالی قرار داده می شود که از این تعداد ۳۰ قطعه به افراد آسیب دیده در سیل و ۳۰ قطعه نیز به خانوارهایی که خانه هایشان در بستر رودخانه ساخته شده داده می شود.
جبارزاده ادامه داد: طبق مصوبه ستاد بحران ۱۲ قطعه از این واحد ها توسط دولت با سرعت تمام و با فراهم کردن مقدمات اولیه توسط فرماندار و بخشدار و بنیاد مسکن تا قبل از فصل سرما ساخته می شود.
وی افزود: برای ۱۸ خانه آسیب دیده نیز وام کم بهره داده خواهد شد و ۳۰ قطعه نیز به صاحبان خانه هایی که دربستر رودخانه هستند با تایید فرمانداری داده می شود.
وی تاکید کرد: برای ساخت خانه های روستاییان آسیب دیده در استان توسط دولت تامین اعتبار شده و فرماندار و بخشدار شهرستان عجب شیر باید هرچه سریع تر وارد عمل شوند.
مراسم تشییع ۱۸ تن از جانباختگان این حادثه با حضور پرشور مردم و مسئولان در روستای چنار برگزار شد.

همچنین ببینید

احیای دریاچه ارومیه نیاز به همکاری بین‌المللی دارد

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، از بیان وضعیت دریاچه ارومیه در مجامع …