۱۰میلیون گل بهاری زینت‌بخش پارک‌ها و میادین تبریز

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تبریز از ثبت رکورد کاشت بیش از ۱۰ میلیون گل در تبریز خبرداد.
شهریارنیوز- محمدحسین حسن زاده درخصوص کاشت گل های بهاری در سطح شهر تبریز، اظهار داشت: طبق روال سال های گذشته برای آغاز سال جدید و فصل بهار، کاشت گل های مختلف سازگار با اقلیم آب و هوایی شهرمان را در دستور کار قرار داده ایم و شهروندان در تمامی مناطق شهر تبریز شاهد اجرای این امر هستند.
حسن زاده با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۱۰ میلیون گل در سطح میادین و پارک های تبریز کاشته شده است، افزود:
با توجه به اینکه ایام بهاری تبریز از اردیبهشت ماه آغاز می شود، برنامه ریزی سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تبریز نیز بر این اساس بوده و با در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی، کاشت گل های متنوع فصل را در دستور کار قرار داده ایم.
وی در ادامه با اشاره به کاشت بیش از دو میلیون پیاز گل لاله در تبریز، ابراز داشت: در حال حاضر پس از تهران، آمار بالاترین تعداد گل لاله در کشور از آن تبریز است و مفتخریم که امسال نیز هموطنان مان را به مهمانی لاله ها در تبریز دعوت می کنیم.
مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تبریز با تاکید بر اینکه بر اساس تجربه سال های گذشته، بسترسازی لازم جهت نگهداری پیاز گل لاله فراهم شده، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه پیاز گل لاله نیازمند گذر از فصل سرما است، در طول سال اقدامات لازم برای محافظت در مقابل انواع بیماری ها و قارچ زدگی را انجام داده ایم.
محمدحسین حسن زاده با ابراز امیدواری جهت همکاری شهروندان در راستای حفظ و نگهدای از گونه های مختلف گیاهی فضای سبز و گل های کاشته شده، یادآور شد: انشاا… امسال نیز همچون سال های گذشته بهار و تابستان سر سبزی را در شهرمان شاهد خواهیم بود تا با افتخار و سربلندی میزبان گردشگران و میهمانان باشیم.

همچنین ببینید

احیای دریاچه ارومیه نیاز به همکاری بین‌المللی دارد

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، از بیان وضعیت دریاچه ارومیه در مجامع …