اختصاص ۴۶۵ میلیارد ریال اعتبار برای مناطق سیل‌زده آذربایجان‌شرقی

استاندار آذربایجان‌شرقی از اختصاص ۴۶۵ میلیارد ریال اعتبار برای جبران خسارت و بازسازی تأسیسات، زیرساخت‌ها و سایر بخش‌های خسارت ‌دیده ناشی از سیل اخیر در استان خبر داد.
ایسنا- اسماعیل جبارزاده با اشاره به خسارات ناشی از سیل اخیر در استان، اظهار کرد: در راستای جبران خسارات و بازسازی تأسیسات زیربنایی و سایر بخش‌های خسارت‌دیده ناشی از سیل، ۴۶۵ میلیارد ریال اعتبار اختصاص داده شد.
وی افزود: اعتبار تعیین شده در راستای هزینه‌های خدمات مدیریت، پشتیبانی و نظارت فنی، بازسازی تأسیسات زیربنایی و سایر هزینه‌های مربوط به جبران خسارت‌های سیل صرف خواهد شد.
استاندار آذربایجان‌شرقی اضافه کرد: همچنین در راستای بازسازی ۳۰ واحد مسکونی شهری و ۹۲۴ واحد مسکونی روستایی، کمک بلاعوض از طریق بنیاد مسکن انقلاب اسلامی پرداخت خواهد شد.
وی ادامه داد: همچنین از اعتبارات اختصاص‌یافته، بخشی برای بازسازی تأسیسات زیربنایی و کمک بلاعوض برای تامین لوازم خانگی و معیشتی خانواده‌های آسیب‌دیده از سیل پرداخت خواهد شد.
جبارزاده بیان کرد: مبلغ ۲۱۴ میلیارد ریال تسهیلات بانکی ارزان ‌قیمت نیز از طریق بانک‌های عامل و با معرفی بنیاد مسکن برای بازسازی واحدهای مسکونی شهری و روستایی، به آسیب‌دیدگان از سیل و با ضمانت زنجیره‌ای پرداخت خواهد شد.
وی ادامه داد: همچنین یک هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی ارزان‌قیمت، به ‌منظور جبران خسارت‌های ناشی از سیل به بخش کشاورزی و با معرفی دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط ازمحل منابع بانک کشاورزی پرداخت خواهد شد.
استاندار آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: در راستای پرداخت به‌موقع این اعتبارات، سازمان برنامه و بودجه استان موظف است ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند انجام بازسازی‌ها، گزارش عملکردی از روند پرداخت اعتبارات هزینه شده ارائه کند.
وی خاطرنشان کرد: اعتبارات اختصاص‌یافته در راستای جبران خسارت‌های ناشی از سیل اخیر در استان آذربایجان‌شرقی، از سوی معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شده است.

همچنین ببینید

روحانی: مردم را تنها نمی‌گذاریم

رئیس جمهور در اجتماع مردم شهرستان سرپل ذهاب ضمن تسلیت به خانواده هایی که عزیزان …