مجموعه عون‌ابن‌علی از کانون‌های اصلی گردشگری در تبریز است

شهردار تبریز با اشاره به برنامه‌های مدون خدماتی و عمرانی در عون‌ابن‌علی گفت: چشم‌انداز طبیعت، نشاط و پویایی این مجموعه، هفته‌به‌هفته در حال تغییر و تحول است.
شهریارنیوز- صادق نجفی در حاشیه رهاسازی هفت هزار قطعه انوع ماهی به دریاچه داغ‌گولی در عون‌ابن‌علی با بیان این مطلب اظهار داشت: دریاچه داغ‌گلی اقدام ماندگاری است که تاثیرات زیست‌محیطی و تفریحی عینالی و سیمای کلی این مجموعه را رونق خواهد بخشید.
شهردار تبریز اضافه کرد: طبق قولی که مدیریت پرتلاش عون‌ابن‌علی داده، تا مرداد سال جاری شاهد تکمیل سنگفرش در پیاده‌راه ۵/۳ کیلومتری دسترسی به ارتفاعات عینالی خواهیم بود. این بستر، درتشویق عموم شهروندان و استفاده گروه‌های ورزشی در این مسیر، قطعاً تاثیرگذار خواهد بود.
وی با اشاره به اجرای برنامه‌های انبوه‌کاری در شمال شهر گفت: در سه سال گذشته، با اجرای برنامه‌های گسترده تملک و درختکاری، حدود ۳۰۰ هکتار به فضای سبز عون‌بن‌علی افزوده شده که از این میزان ۱۰۰ هکتار مربوط به سال های ۹۳ و ۹۴ و ۲۰۰ هکتار نیز مربوط به سال گذشته بوده‌است.
شهردار تبریز با بیان این‌که توسعه کمی و کیفی عون‌بن‌علی با تعامل سازنده با بخش‌های مختلف اجرایی صورت می گیرد، گفت: مجموعه‌ای چندبعدی عینالی با تنوع خدمات و ظرفیت‌های ارزنده، با همکاری بخش های مختلف خدمات‌رسان، به نقطه اوج خود خواهد رسید.
وی یادآور شد: رهاسازی انبوه ماهی در دریاچه و همچنین توسعه زیست‌بوم با رهاسازی انواع گونه های سازگار با اقلیم شهر در مجاورت عون‌بن‌علی، نشان‌دهنده موفقیت مدیریت عون‌بن‌علی در جلب همکاری‌ سایر دستگاه‌های اجرایی است.
نجفی اظهار داشت: ایجاد المان‌ها و آبنماهای زیبا و لوازم ورزش همگانی و اقدامات رفاهی و خدماتی مجموعه‌عون‌بن‌علی، این تفرجگاه زیبا را به یکی از کانون های اصلی گردشگری در شهر تبریز تبدیل کرده‌است.

همچنین ببینید

برجام مهم نیست امنیت و مصالح ملی مهم است

رئیس جمهور در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه ها افزود: این مراسم به عنوان …